…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
14 Mayıs 2019, Salı

"10-16 Mayıs Engelliler Haftası" Kapsamında Düzenlenen Kutlama Programımız


“10-16 Mayıs Engelliler Haftası” etkinlikleri kapsamında, İl Müdürlüğümüze bağlı Yedipınar Engelli Çocuklar Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğümüzde, 14.05.2019 tarihinde, kutlama programı düzenlendi.

Programımız; Yedipınar Engelli Çocuklar Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğümüz ve ardından Şehit Kadir Demiryürek Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi folklor ekiplerinin halk oyunları gösterileri ile başladı.

Ardından, Niyazi Ekerbiçer Özel Eğitim Meslek Okulu dans ekibinin hazırladığı dans gösterimi ile programımız devam etti. Yedipınar Engelli Çocuklar Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğümüz koro ekibi tarafından işaret dili ile şarkılar söylendi. Davul, zurna ve müzik eşliğinde coşku dolu zaman geçiren davetlilerimiz, Yıldız Engelliler Spor Kulübü Derneği tarafından hazırlanan poligonda atış yaparak stres attılar.

Programımızda son olarak, Yedipınar Engelli Çocuklar Rehabilitasyon Merkezimizden hizmet almakta olan engelli bireylerimizin el emekleri ile hazırlamış oldukları ürünlerin yer aldığı sergi, vatandaşların beğenisine sunuldu.

Ahşap boyama, takı gibi el emeklerinden oluşan eserlerin sunulduğu sergide, stantları gezen İl Müdür Yardımcımız Şemsi Dayı, ürünleri çok beğendiğini belirterek, emeği geçen herkesi tebrik ettiğini, ifade etti.

Engelli bireylerimiz ve ailelerinin bir kez daha gönülden “10-16 Mayıs Engelliler Haftası” nı kutluyor, bu hafta süresince gerçekleştirilen etkinliklerin, toplumumuzun her kesiminde duyarlılığı arttırmasına katkı sağlamasını diliyoruz.