…
30 Mart 2020, Pazartesi Adana, Türkiye

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Selçuk: “Engelli Aylığı Alan ve Evde Bakım Yardımından Yararlanan Engellilerimizin, 1 Ocak 2020 Tarihi ve Sonrasında Süresi Dolan Raporlarını Mayıs Ayı Sonuna Kadar Geçerli Sayıyoruz”


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız, Yeni Koronavirüsle mücadele kapsamında, sağlık kuruluşlarını elzem olmayan durumlarla meşgul etmemek ve halk sağlığını tehlikeye atmamak amacıyla, aldığı tedbirlere bir yenisini daha ekledi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk; “Engelli aylığı alan ve Evde Bakım Yardımından yararlanan engellilerimizin, 1 Ocak 2020 tarihi ve sonrasında süresi dolan raporlarını mayıs ayı sonuna kadar geçerli sayıyoruz.” dedi.

Daha önce bir duyuruyla, engellilerin mağdur olmasını önlemek için 1 Mart ve sonrasında süresi dolan raporların da mayıs ayı sonuna kadar geçerli kabul edileceği açıklanmıştı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk, Evde Bakım Yardımı ile engelli aylıklarından yararlananların süreli Engelli Sağlık Kurulu raporlarını belirli aralıklarla yenilemek durumunda olduğunu hatırlattı.

Bu kapsamda, Adana ilimizde, Engelli aylığı alan ve Evde Bakım Yardımından yararlanan engellilerimizin,  1 Ocak 2020 tarihi ve sonrasında süresi dolan raporları mayıs ayı sonuna kadar geçerli sayılarak, ödemeleri devam edecektir.