…
…
…
…
20 Kasım 2020, Cuma Adana, Türkiye

Çocuk Hakları Komitesi Temsilcilerinden Valimiz Süleyman Elban’a Ziyaret


Valimiz Süleyman Elban, her yıl 20 Kasım’da dünya genelinde hak ihlaline uğrayan çocukların haklarını gündeme taşımak amacıyla kutlanan "Dünya Çocuk Hakları Günü" dolayısıyla İl Müdürümüz Nevzat Özer’i ve Adana Çocuk Hakları Komitesi temsilcilerini, makamında kabul etti.

İl Müdürümüz Nevzat Özer, İl Müdür Yardımcımız Ahmet Abdullah Sezen, Çocuk Hakları Yetişkin Temsilcimiz Serhat Savaşer ile Çocuk Hakları Komitesinde bulunan öğrencilerin katıldığı ziyarette; konuklarıyla tek tek sohbet eden Valimiz Süleyman Elban dünya üzerindeki tüm çocukların daima korunması gerektiğini belirtti.

Çocukların yaşama ve gelişme hakkını gözetmek amacıyla gerçekleştirilecek tüm projeleri daima destekleyeceklerini kaydeden Valimiz Süleyman Elban; “Her çocuk,  insana yakışır bir yaşam standardında yaşamayı hak ediyor. Hiçbir çocuk; ihmal edilmeyi ve yaşamını kötü standartlar altında sürdürmeyi hak etmiyor. Çocuklarımızın yaşam standartlarını geliştirmek, iyileştirmek amacıyla bugüne kadar birçok proje gerçekleştirdik ve gerçekleştirilecek yeni projelere de destek olmaya devam edeceğiz.” dedi.

İl Müdürümüz Nevzat Özer ise kabulü ve ilgisinden dolayı Valimiz Süleyman Elban’a, teşekkürlerini ileterek Dünya Çocuk Hakları Günü kapsamında yapılacak etkinliklerimiz hakkında bilgiler verdi.