…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
03 Mart 2020, Salı Adana, Türkiye

“Çocuk Vizyon Belgesi Adana Bölge Çalıştayı” Başladı


II. 180 Günlük Eylem Planında yer alan “Çocuk Koruma Sisteminde Koruyucu Önleyici Hizmetlerin Güçlendirilmesi Kapsamında 7 Bölge Çalıştayı Gerçekleştirilmesi” eylemi ve Çocuk Vizyon Belgesinin oluşturulması amacıyla ülkemizin farklı il merkezlerinde düzenlenmesi planlanan, Çocuk Vizyon Belgesi Adana Bölge Çalıştayı’na başlandı.

Adana Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz tarafından organize edilen “Çocuk Vizyon Belgesi Adana Bölge Çalıştayı”, 02.03.2020 tarihinde, Anemon Otel’de, başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlanan çalıştayın açılış konuşması, İl Müdürümüz Zeynel Abidin Koç tarafından yapıldı. İl Müdürümüz açılış konuşmasına, İdlib’deki menfur saldırıda şehit düşen askerlerimize rahmet dileyerek başladı. Konuşmasına devam eden İl Müdürümüz, davetlilerimize hoş geldiniz diyerek, bu çalıştayın çocuklarımız açısından önemini ve faydalarını vurguladı.

Araştırma Geliştirme ve Proje Daire Başkanı Bayram İnce ise konuşmasında, “Çocuk Vizyon Belgesi Bölge Çalıştayı”nın amacı ve içeriği hakkında katılımcılara, bilgilendirmede bulundu.

Ardından, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız personelleri tarafından, İl ve İlçe Koordinasyon Kurulu çalışmaları, Okul Destek Projesi kapsamında yapılan çalışmalar, İl Çocuk Hakları Komiteleri çalışmaları, Sokakta Çalıştırılan Çocuklara Yönelik Mobil Ekiplerin çalışmaları, Çocuk Koruma İlk Müdahale ve Değerlendirme Birimleri çalışmaları, Mobil Çocuk Sosyal Hizmet Birimleri çalışmaları ve Çocuklar Güvende Programı kapsamında yapılan çalışmalar, sunumlarla anlatıldı.

Çalıştayın ilk gününde, eş zamanlı iki farklı grup oturumunda, Bakanlığımız personelleri modaratörlüğünde, “Çocuklar Güvende Programı Kapsamında Yapılan Çalışmalar”, “Mobil Çocuk Sosyal Hizmet Birimleri Çalışmaları”, “İl Çocuk Hakları Komiteleri Çalışmaları”, “Sokakta Çalıştırılan Çocuklara Yönelik Mobil Ekiplerin Çalışmaları” konuları görüşüldü.

Çalıştaya, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız personelleri, bölge İl Müdürlüklerinde Çocuk Hizmetlerinden sorumlu İl Müdür Yardımcıları ve İl Müdürlüklerinde ilgili konularda görev yapan personellerden oluşan toplam 50 kişi katıldı.

“Çocuk Vizyon Belgesi Adana Bölge Çalıştayı”, 4 Mart 2020 tarihinde sona erecek.