…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
04 Mart 2020, Çarşamba Adana, Türkiye

“Çocuk Vizyon Belgesi Adana Bölge Çalıştayı” Sona Erdi


II. 180 Günlük Eylem Planında yer alan “Çocuk Koruma Sisteminde Koruyucu Önleyici Hizmetlerin Güçlendirilmesi Kapsamında 7 Bölge Çalıştayı Gerçekleştirilmesi” eylemi ve Çocuk Vizyon Belgesinin oluşturulması amacıyla organize edilen, “Çocuk Vizyon Belgesi Adana Bölge Çalıştayı” sona erdi.

Adana Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz tarafından, Anemon Otel’de düzenlenen, “Çocuk Vizyon Belgesi Adana Bölge Çalıştayı”, 04.03.2020 tarihinde, üçüncü gününde tamamlandı.

Çalıştayın son gününde, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız personelleri, İl Müdürümüz Zeynel Abidin Koç, bölge İl Müdürlüklerinde Çocuk Hizmetlerinden sorumlu İl Müdür Yardımcıları, Adana Çocuk Hakları Komitesi çocuk temsilcileri, Adana İl Koordinasyon Kurulu üyeleri, Çukurova Üniversitesi öğretim üyeleri ve Sivil Toplum Kuruluşu temsilcilerinden oluşan toplam 60 kişi ile yoğun katılım sağlandı.

Programa, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Araştırma Geliştirme ve Proje Daire Başkanımız Bayram İnce’nin açılış konuşmasıyla başlandı.

Araştırma Geliştirme ve Proje Daire Başkanımız Bayram İnce ile Çukurova Üniversitesi Öğretim Üyelerinden; UCİM Adana Genel Koordinatörü Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Dr. Şule Erden Özcan, Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Görevlisi Dr. Perihan Çam Ray, Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsü Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Sunay Fırat moderatörlüğünde devam eden çalıştayda, “Toplumda Çocuk, Çocukluk Algısı ve Çocuğun Değeri”, “Çocuğun Sağlıklı Gelişimi ve Hayata Hazırlanması”, “Çocuk Yetiştirme Tutumları”, “Dezavantajlı Çocuklar”, “Dijital Dünyada Çocuklar”, “Çocuk Koruma Sistemleri/Çocuk Refahı/Çocuk Hakları” konuları görüşüldü.

Çalıştay, görüşülen konuların özet sunumu ile sonlandı.