…
…
…
…
…
…
…
…
…
26 Kasım 2019, Salı Adana, Türkiye

Çocuklarımız Ara Tatilde Kültürle, Sanatla, Sporla, Doğayla ve Değerlerimizle Buluştu


2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının, 18-22 Kasım'daki ilk ara tatil sürecinde İl Müdürlüğümüze bağlı Seyhan Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğümüzde koruma ve bakım altında bulunan çocuklarımız, kuruluşumuz dışında kendileri için düzenlenen faaliyetlere katılarak kültürle, sanatla, sporla, doğayla ve değerlerimizle buluşma imkânı buldular.

Çocuklarımıza yönelik hazırlanan etkinliklerin, kuruluşumuz dışında yapıldığının altını çizen Kuruluş Müdürümüz Mustafa Metin; kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları, üniversiteler, hayırsever iş insanları iş birliğinde grup öğretmenlerimizin rehberliğinde faaliyetleri düzenlediklerini belirtti.

Kuruluş Müdürümüz Mustafa Metin: “Eğitime verilen arada, grup öğretmenlerimizin ve bakım personellerimizin çocuklarımızla daha nitelikli vakit geçirmelerini sağladık. Grup öğretmenlerimiz tarafından çocuklarımıza yönelik hazırlanan etkinlik programı, gezi, sağlık, doğa ve çevre, bilgi ve teknoloji, iletişim, sanatsal faaliyetler, sportif faaliyetler, araştırma ve gözlem, oyun oynama, sosyal sorumluluk, günlük yaşam becerileri, el sanatları, yardımlaşma,  olmak üzere 14 ana başlıkta etkinliklerimizi gerçekleştirdik. Bu kapsamda öğretmenlerimizin rehberliğinde, doğada sadece insanların yaşamadığının farkındalığı ile etkinlikli doğa yürüyüşleri yapıldı. Kuruluş dışında yapılan bu tür etkinliklerin çocuklarımızın psiko-sosyal yönden olumlu etkileri olduğunu yakinen gözlemledik. Tutum ve davranışlarında pozitif gelişmeler oldu. Rol model iş insanlarıyla tanışmaları, toprak, ağaç ve doğanın, insan yaşamı için öneminin kavratıldığı verimli bir etkinlik programı oldu.” dedi.