…
…
…
…
…
10 Mart 2020, Salı Adana, Türkiye

Çocuklarımızdan Samet Oturur “Çizimlerle 40 Hadis Yarışması”nda Türkiye 4.sü Oldu


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ile Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) koordinatörlüğünde Türkiye genelinde düzenlenen, Çizimlerle 40 Hadis Yarışması’nın ödül töreni Şehit Enver Buğur Ortaokulu’nda yapıldı.

İl Müdürlüğümüze bağlı Seyhan Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğümüzde koruma ve bakım altında olan çocuklarımızdan Samet Oturur; “Çizimlerle 40 Hadis Yarışması” Adana il birincisi olarak Türkiye finallerine katıldı ve finalde Türkiye dördüncüsü oldu.

Adana merkez ve diğer ilçelerin de katılımının sağlandığı yarışmanın seçmelerine, 600 eser başvuruda bulundu. Ardından, Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde oluşturulan komisyon marifetiyle ilimizi temsilen ilk üç eser Türkiye finallerine katılmak üzere seçildi.

Türkiye finallerine katılan 243 eser arasından, Samet Oturur’un Peygamber Efendimiz (s.a.v) “Kıyametin koptuğunu görseniz de elinizdeki fidanı dikin.’’ sözünü konu edinen eseri “Çizimlerle 40 Hadis Yarışması’’nda Türkiye dördüncüsü oldu.

Kuruluş Müdürümüz Mustafa Metin; milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerlerimizi benimseyen, koruyan ve geliştiren bireyler yetiştirmenin temel amaçları olduğunu ifade ederek “Grup öğretmeni ve Resim öğretmeni rehberliğinde kuruluşumuzda koruma ve bakım altında bulunan çocuklarımıza yönelik olarak düzenlenen “Çizimlerle 40 Hadis Yarışması”na, iki eserle iştirak edildi. Onlara destek olan öğretmenlerimizi ve çocuklarımızı tebrik ediyorum, ayrıca bu yarışmanın kaybedeni yok. Bir hadis dahi ezberlense, taze dimağlarda kalsa kârdır diye düşünüyoruz.’’ dedi.