…
…
…
…
09 Eylül 2019, Pazartesi Adana, Türkiye

Gençlerimiz, Maliye Tesisleri Gençlik Kampı'nda Hem Sportif Hem Kültürel Etkinliklerle Doyasıya Eğlendi


İl Müdürlüğümüze bağlı Seyhan Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğümüzde koruma ve bakım altında bulunan çocuklarımız, Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün Mersin İli Maliye Tesisleri’nde organize ettiği “2019 Yılı Gençlik  Kampı”na katılarak pek çok aktiviteyle doğanın tadını çıkardı.

Sportif, kültürel ve eğlenceli aktivitelerin yer aldığı eğitim programlarının uygulandığı kampta, farklı illerden gelen gençler birlikte eğlendiler.  Havuz, futbol sahası, toplantı salonu, yemekhane ve dinlenme alanlarının bulunduğu kampta eğitimler, alanında uzman antrenörler gözetiminde gerçekleştirildi.

Çocuklarımız “Kampımız çok güzel, eğlenceli geçiyor. Denize giriyoruz. Sportif aktiviteler oluyor. Gelişimimiz için de daha iyi oluyor. Öğretmenlerimiz bize daha iyi eğitim veriyor. Bilmediğimiz sporları öğreniyoruz. Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğümüze biz gençlere böyle fırsat tanıdığı için ayrıca teşekkür ediyoruz.” dediler.

Kamp Görevlisi "Öğrencilerin genel olarak görüşleri çok olumlu hatta tekrar gelmek istiyorlar. Buraya gelen her öğrenci gayet mutlu ve memnun şekilde buradan ayrılıyor. Amaç ve hedef burada gençlerle ilgili yaz dönemlerini verimli geçirebilecekleri alan oluşturmaktı ve çok güzel oldu. Çocukların eğitim ve kültür faaliyetleri aynı zamanda da sosyal faaliyetleri burada gerçekleştiriliyor. Kampımızın güzel oluşunu çocukların ifade etmesi çok güzel. Burada aynı zamanda değerler eğitimi şeklinde eğitimler de veriliyor.”  dedi.