…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
16 Ekim 2019, Çarşamba Adana, Türkiye

Güney Adına Kalkınma Programı Kapsamında Düzenlenen “Geriatri, Yaşlı ve Engelli Bireylerle Etkili İletişim Kurma Yöntemleri” Konulu Eğitim


Güney Adına Kalkınma Programı dâhilinde Adana Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan projelerimizden birisi olan “Yaşlıyım Huzurluyum” Projesi kapsamında “Geriatri, Yaşlı ve Engelli Bireylerle Etkili İletişim Kurma Yöntemleri” konulu eğitim düzenlendi.

Yüreğir Devlet Hastanesi’nde, hastane personellerine yönelik düzenlenen eğitim, Emekli Geriatri Uzmanı Prof. Dr. Teslime Atlı tarafından verildi.

Prof. Dr. Teslime Atlı, personellere, yaşlılık sağlığıyla ilgilenen bir bilim dalı olarak ortaya çıkan geriatri konusunda bilgilendirmede bulundu. Bu kapsamda, yaşlıların ve engellilerin bakımında iletişimin nasıl olması gerektiği, empatinin önemi, beslenme ve diğer sağlık problemleri konusunda dikkat edilmesi gerekenler gibi konular, sunumla anlatıldı.

Eğitim; Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Remzi Özdoğan’ın, Adana Valiliği Mahalli İdareler Müdürü Ziya Erdoğan’ın, İl Müdür Yardımcımız Ahmet Abdullah Sezen’in, hastanenin palyatif bakım birimi, danışma yönlendirme, güvenlik görevlileri ve hemşirelerden oluşan toplam 75 personelinin katılımıyla, 15.10.2019 tarihinde, gerçekleşti.