…
…
…
…
09 Mart 2020, Pazartesi Adana, Türkiye

Hanımefendi Beyhan Demirtaş, Kadınlar Günü Etkinliğimizde Konukevimizde Kalan Kadınlarla Bir Araya Geldi


Valimiz Mahmut Demirtaş’ın eşi Hanımefendi Beyhan Demirtaş, 8 Mart Kadınlar Günü vesilesiyle düzenlediğimiz kahvaltı etkinliğinde, konukevimizde kalan kadınlar ve onların çocuklarıyla bir araya geldi.

Hoş sohbetlerin gerçekleştiği etkinlikte Hanımefendi Beyhan Demirtaş, kadınlar ve çocuklarla yakından ilgilendi. Hayli renkli görüntülerin yaşandığı programında devamında bir açıklamada bulunan Hanımefendi Beyhan Demirtaş, kadına yönelik şiddet başta olmak üzere, şiddetin her türlüsünün bir insanlık suçu olduğunu kaydetti. Kadına karşı şiddet ve kötü muamelenin önlenmesi için özellikle son yıllarda pek çok çalışma ve projenin hayata geçirildiğini aktaran Hanımefendi Beyhan Demirtaş,  “Aile ve toplumunuzun en önemli değeri olan kadınlarımızın maruz kaldığı şiddet eylemleri hepimizi derinden üzüyor. Kadınlarımızın maruz kaldığı şiddetin fiziksel şiddetle sınırlı olmadığını; cinsel, psikolojik ve ekonomik şiddete de maruz kaldıklarını görüyoruz. Kadınlarımızın şiddetten uzak, insan onuruna yakışır bir şekilde yaşaması için yapılacak her türlü çalışmaya destek olduğumuzu özellikle belirtmek isterim.”  şeklinde konuştu.

Şiddetle mücadele hususuna herkesi sıfır tolerans ilkesiyle yaklaşması gerektiğine vurgu yapan Hanımefendi Beyhan Demirtaş, gerek Adana’nın gerekse ülkemizin gündeminden kadına şiddet olaylarını çıkarmak için azami gayreti göstereceklerini, bu sayede kadınların toplumda layık oldukları konuma ulaşacaklarını sözlerine ekledi.

Göltepe Tesisleri'nde düzenlenen kahvaltı etkinliğimize, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın eşi Nuray Karalar, vali yardımcıları eşleri, ilçe kaymakam ve belediye başkanları eşleri de katıldı.