…
15 Mayıs 2020, Cuma Adana, Türkiye

İl Müdürümüz Şemsi Dayı’nın “19 Mayıs Atatürk’ ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” Kutlama Mesajı


19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 101. yılını hep birlikte yaşamanın mutluluğu, coşkusu ve heyecanı içerisindeyiz. 

Anadolu'nun işgal altında olduğu bir dönemde, Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun'a ayak basması, tarihimizde bir dönüm noktasıdır. Samsun’da başlatılan bağımsızlık mücadelesi, dalga dalga tüm yurda yayılmış; milletimizin birliği, mücadelesi ve kararlılığı, Cumhuriyetin ilanıyla neticelenmiştir.

Büyük Zafer’in ardından Atatürk, ülkemizin istikbalini Türk Gençliğine emanet etmiştir. Atatürk; “Gençler! Vatanın bütün ümit ve istikbali, siz genç nesillerin anlayış ve enerjisine bağlanmıştır." diyerek, Türkiye Cumhuriyeti'nin korunması, gelişmesi ve çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmasının, yetişmekte olan genç kuşaklar sayesinde gerçekleşeceğini belirtmiştir.

Bugünün, gençlerimize bayram olarak armağan edilmesi de gençlerimize verilen önemin ve değerin bir göstergesidir. 

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlerimizi bir kez daha saygı, minnet ve rahmetle anıyor, tüm gençlerimizin ve Aziz Milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.

Şemsi Dayı

Adana Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü