…
08 Kasım 2019, Cuma Adana, Türkiye

İl Müdürümüz Zeynel Abidin Koç’un “10 Kasım Atatürk’ ü Anma Günü” Mesajı


Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 81. yıl dönümünde bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anmaktayız.

Bağımsızlığımız uğruna karşısına çıkan tüm güçlükleri aşarak milletine bağımsızlığını armağan eden, kısa yaşamına sığdırdığı büyük başarılarla dünya milletlerine örnek olan Atatürk'ün bize sunduğu değerleri korumak ve bizden sonraki kuşaklara aktarmak için tüm gücümüzle çalışmalıyız.

Çünkü O, Cumhuriyeti Türk Gençliğine emanet ederken milletinin azmine, cesaretine, inancına ve kararlılığına güvenmiştir. Türk Milleti de o eşsiz insanı unutmadığını ilke ve inkılâplarına bağlılık göstererek, Cumhuriyet'e ve Milli İrade'ye sahip çıkarak tüm dünyaya ilan etmiştir.

Bu düşüncelerle, Türk Milleti'nin gönlünde daima yaşayacak olan Cumhuriyetimizin mimarı, bağımsızlık savaşımızın önderi, Baş Öğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve O'nun şahsında silah arkadaşlarını, İstiklâl Mücadelemizin tüm kahramanlarını, en kalbi duygularımla rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

 

Zeynel Abidin Koç

Adana Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü