…
02 Aralık 2019, Pazartesi Adana, Türkiye

İl Müdürümüz Zeynel Abidin Koç’un “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” Mesajı


Engellilik, sadece engellilerin ve ailelerinin maruz kaldığı bir sağlık sorunu olmaktan ziyade sosyal boyutlarıyla her birimizi yakından ilgilendiren toplumsal bir husustur. 

Günlük hayat içerisinde kimseye muhtaç olmadan yer almak, tüm bireylerin en tabii hakkıdır. Engelli kardeşlerimizin ihtiyaçlarını doğru tespit etmek, yaşama sevincini yitirmeden mutlu bir yaşam sürmeleri için çaba göstermek, onları daha çok dinlemek, sorunlarına kalıcı çözümler üretmek, devlet ve toplum olarak en önemli sorumluluklarımızdandır.

Devletimiz tarafından, engelli vatandaşlarımız adına 2004 yılında çıkarılan ve 2005 yılında yürürlüğe giren "Engelliler Kanunu" çerçevesinde çok ciddi temel kanuni düzenlemeler yapılmış ve bu düzenlemelerle engelli vatandaşlarımızın çok daha kapsamlı hizmetlerden yararlanması sağlanmıştır.

Engelli vatandaşlarımızın desteklenmeleri halinde neleri başarabileceklerini görüyor, onların yaşama sevinçlerini yüksek tutarak hayata sarılmalarından büyük mutluluk duyuyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle hiçbir engelin seçim olmadığını hatırlatıyor, engelli vatandaşlarımızın her zaman yanlarında olduğumuzu belirtiyor ve “3 Aralık Dünya Engelliler” günü vesilesiyle tüm engelli vatandaşlarımıza mutlu huzurlu yarınlar diliyorum.

 

Zeynel Abidin Koç

Adana Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü