…
19 Eylül 2019, Perşembe Adana, Türkiye

İl Müdürümüz Zeynel Abidin Koç’un “19 Eylül Gaziler Günü” Mesajı


1921 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Gazilik unvanının verildiği 19 Eylül tarihi "Gaziler Günü" olarak kabul edilmiştir. Yıllar sonra bugün, Türk kahramanlığının sönmeyen meşaleleri olan Gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü'nü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Şehitlik ve Gazilik, milletimiz için şereflerin en yücesidir. En şerefli makamlardan biri saydığımız gaziliğe, toplumumuzda duyulan saygının gelecek nesillere de aktarılması, bu milletin her ferdinin ortak sorumluluğudur. Vatanın bölünmez bütünlüğü, halkımızın huzuru ve güvenliği için görev yaparak gazilik mertebesine ulaşan kahramanlarımız gurur kaynağımızdır.

Şehit ve Gazilerimizin ortaya koydukları azim ve kararlılıkla ulusal varlığımız elde edilerek bu günlere kadar ulaşılmıştır. Bundan sonra da, onların aziz hatırasını yaşatarak mirasımız olan Cumhuriyetimizi birlik ve bütünlük içinde koruyacak, ülkemizi elbirliğiyle daha da güçlendireceğiz.

 

Bu düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz şehitlerimize ve ebediyete intikal etmiş olan gazilerimize Allah'tan rahmet, hayatta olan tarihimizin yaşayan abideleri gazilerimize ise aileleri ile birlikte sağlıklı ve hayırlı ömürler diliyorum

                                                                                                                                               Zeynel Abidin Koç

                                                                                                                      Adana Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü