…
29 Ağustos 2019, Perşembe Adana, Türkiye

İl Müdürümüz Zeynel Abidin Koç’un “30 Ağustos Zafer Bayramı” Mesajı


Şanlı tarihimizin eşsiz bir kahramanlık destanı olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı, bir kez daha millet olarak hep birlikte kenetlenerek kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşamaktayız.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, uğrunda büyük bedeller ödeyerek ordu-millet kenetlenmesiyle kazanılan 30 Ağustos Zafer Bayramı, Türk Milleti’nin hiçbir şekilde vatanın bölünmez bütünlüğünden ve bağımsızlığından ödün vermeyeceğini, milli birlik ve beraberlik şuuru içinde her zaman bağımsız ve onurlu bir şekilde yaşayacağını bütün dünyaya ispat etmiştir. Bu eşsiz zaferin tek kaynağı, birbirine kenetlenmiş bir milletin, vatanına, özgürlüğüne ve değerlerine olan aşkı ve inancıdır. Bizler geçmişimizden aldığımız bu güç ve ilhamla Türkiye Cumhuriyeti’ni, ilelebet yüceltmeye devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden Milli mücadelemizin bütün kahramanlarını,  ülkemizin bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, bütün vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyorum.

                                                                                                                                                           Zeynel Abidin Koç

                                                                                                                                Adana Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü