…
11 Ekim 2019, Cuma Adana, Türkiye

İl Müdürümüz Zeynel Abidin Koç’un ''Dünya Kız Çocukları Günü'' Kutlama Mesajı


Birleşmiş Milletler Genel Kurulunca 11 Ekim ''Dünya Kız Çocukları Günü'' olarak belirlenmiş olup, her yıl aynı tarihte bu özel gün, kız çocuklarına karşı her türlü ayrımcılığın önlenmesi ve insan haklarından etkili bir şekilde yararlanabilmeleri konusunda farkındalığı arttırması amacıyla çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır.

Adana Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz olarak, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızın tüm imkânları ile erken yaşta evlenmelerinin önüne geçilmesi, kız çocuklarının mağduriyetinin engellenmesi, eğitim imkânlarına erişiminin iyileştirilmesi ve önlerindeki engellerin ortadan kaldırılması, ihmal ve istismarların ortadan kaldırılması için durmaksızın çalışıyoruz. Bu konuda kız çocuklarının güçlenmesinde en önemli faktörün eğitim olduğunun bilincindeyiz. Bu yüzden toplumun temelini oluşturan aileleri bilinçlendirmeye yönelik çalışmalarımız devam ediyor.

Ülkemizin güçlü ve aydınlık yarınlara, güçlü kızlar sayesinde ulaşacağını özellikle vurgulamak istiyor ve tüm kız çocuklarının bu anlamlı ve müstesna gününü en kalbi duygularımla kutluyorum.

 

                                                                                              Zeynel Abidin Koç

                                                                         Adana Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü