…
…
…
…
…
23 Ocak 2020, Perşembe Adana, Türkiye

Memuriyete Ataması Gerçekleştirilen Gençlerimize Yönelik Düzenlenen “İş Hayatına Uyum Semineri”


Kurumlarımızdan reşit olarak ayrılan ve 2828 sayılı kanun kapsamında memuriyete ataması gerçekleştirilen gençlerimize, İl Müdürlüğümüz Bakım Sonrası İzleme ve Rehberlik Birimince ‘‘İş Hayatına Uyum Semineri’’ verildi.

İl Müdürlüğümüze bağlı Yüreğir Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğümüzde, 22.01.2020 tarihinde, gerçekleştirilen seminere, İl Müdür Yardımcımız Ahmet Abdullah Sezen’in 657 sayılı “Devlet Memurları Kanunu” nu anlatması ile başlandı. Ardından “Finansal Okur-Yazarlık” konusu ile ilgili sunumu Sosyolog Gurbet Yıldırım, “İletişim” konusunu ise Yüreğir Sosyal Hizmet Merkezi Müdürümüz Tarık Kanalıcı anlattı.

Sorularının yanıtlandığı sunum sonrasında gençlerimiz, yapılan seminerin kendilerine son derece faydalı olduğunu ve farkındalık oluşturduğunu belirterek, bu eğitimlerin devam etmesinden memnuniyet duyacaklarını ifade ettiler.

Seminer sonunda, İl Müdür Yardımcımız Ahmet Abdullah Sezen gençlerimize, her daim yanlarında olduklarını belirtirken, her yaşta eğitimin gerekli olduğunu ve bu nedenle eğitim hayatlarına devam etmelerinin önemini anlatarak, memuriyet hayatlarında başarılar diledi.