…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
15 Mayıs 2019, Çarşamba

"Nesiller Buluşuyor" Temalı Gelenek Sokak Oyunları Etkinliğimiz


Adana Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz tarafından Yüreğir Cumhuriyet Ortaokulu’nda, 15.05.2019 tarihinde, “ ‘Nesiller Buluşuyor’ Temalı Gelenek Sokak Oyunları Etkinliği”  düzenlendi.

Okul Destek Projesi’nden yararlanan Türk uyruklu 60 çocuk ve Sosyal Uyum Programı kapsamındaki 20 Suriyeli çocuk ile İl Müdürlüğümüze bağlı Şehit Kara Pilot Yüzbaşı Serhat Sığnak Huzurevimiz sakini kıymetli büyüklerimizin bir araya geldiği etkinliğimizde; bocce, mendil kapmaca, tombik, yakar top ve seksek oyunları oynandı.

Etkinliğimiz, İl Müdürümüz Zeynel Abidin Koç’un,  İl Müdür Yardımcımız Ahmet Abdullah Sezen’in, Yüreğir İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çelik’in katılımları ile gerçekleşti.

İl Müdürümüz Zeynel Abidin Koç, teknolojinin yaşam ve çalışma koşullarını olduğu kadar çocukların oyun şekillerini de değiştirdiğini, geleneksel çocuk oyunlarının geleceğe taşınması için iki kuşak arasında köprü oluşturmaya çalıştığımızı, bu görüntüden memnuniyet duyduğunu belirtti.

İl Müdürümüz Zeynel Abidin Koç,  İl Müdür Yardımcımız Ahmet Abdullah Sezen ve Yüreğir İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çelik turnuvaların sonunda kazanan takımlara madalyalarını takdim ettiler.