…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
02 Ocak 2020, Perşembe Adana, Türkiye

Valimiz Mahmut Demirtaş, Eşi Hanımefendi Beyhan Demirtaş ile Birlikte Huzurevi Sakinlerimizin Yeni Yıl Heyecanına Ortak Oldu


Valimiz Mahmut Demirtaş, Eşi Hanımefendi Beyhan Demirtaş ile birlikte, İl Müdürlüğümüze bağlı Seyhan Huzurevimiz ile Şehit Kara Pilot Yüzbaşı Serhat Sığnak Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezimizde kalan huzurevi sakinlerimizi ziyaret ederek yeni yıl heyecanlarına ortak oldu.

Valimiz Mahmut Demirtaş, yeni yıl dolayısıyla önce Seyhan Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezimizi ardından Şehit Kara Pilot Yüzbaşı Serhat Sığnak Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezimizi ziyaret etti. Huzurevi sakinleriyle yakından ilgilenen Valimiz Mahmut Demirtaş, “Siz büyüklerimizin acılarını, sıkıntılarını her zaman yüreğimizde hissediyoruz. Sizler bizim için önemlisiniz. Eşim Beyhan Demirtaş ile birlikte her fırsatta sizleri ziyaret etmeye gayret gösteriyor, hayır dualarınızı almaya çalışıyoruz. Şu bir gerçek ki, gelecek nesillere örnek olmak, onlara saygı ve sevgiyi öğretmek istiyorsak, öncelikle yaşlılarımıza değer verdiğimizi onlara göstermeliyiz. Bizim kültürümüzde büyüklerimize saygı göstermek, hürmet etmek vardır. Yaşlı insanlar özellikle gençlerden ilgi, sevgi ve şefkat beklerler. Onlar ziyaret edildiklerinde toplum içerisinde yalnız olmadıklarını bilir, geleceğe ümitle bakarlar” diye konuştu. Hürmet duygularını ifade ettiği yaşlılarla tek tek ilgilenip onlara çiçekler veren Valimiz Mahmut Demirtaş, sağlık, mutluluk ve afiyetle huzur dolu bir yıl geçirmeleri temennisinde bulundu.

Hayli renkli, neşeli ve anlamlı görüntülerin yaşandığı ziyarette huzurevi sakinlerimizle sohbet eden Hanımefendi Beyhan Demirtaş ise, yaşlıların sadece sevgiye, saygıya, hürmete ve daima hatırlanmaya ihtiyaç duyduklarını belirterek, bu gerçek ışığında yaşlıların daima yanlarında olacaklarını vurguladı ve “Siz değerli büyüklerimize, sağlık ve huzur dolu bir yıl diliyorum” dedi.