…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
09 Mart 2020, Pazartesi Adana, Türkiye

Valimiz Mahmut Demirtaş Resim ve El Sanatları Sergimizin Açılışını Gerçekleştirdi


Valimiz Mahmut Demirtaş ve eşi Hanımefendi Beyhan Demirtaş, konukevimizde kalan kadınların resim ve el sanatlarındaki hünerlerini ortaya koydukları eserlerin yer aldığı sergimizin açılışını gerçekleştirdi.

01 Adana AVM’de düzenlenen ve Seyhan Kaymakam Vekili Mustafa Yavuz, İl Müdürümüz Zeynel Abidin Koç, devletimizin himayesinde büyüyen çocuklarımız ve huzurevi sakinlerimizin de katıldığı etkinlikte Valimiz Mahmut Demirtaş ve eşi Hanımefendi Beyhan Demirtaş; çocuklara, kadınlara ve saygıdeğer yaşlılara karanfil dağıttı.

Etkinlikte bir açıklama yapan Valimiz Mahmut Demirtaş, öncelikle tüm kadınların 8 Mart Kadınlar Günü’nü kutladığını belirtti ve kadınların ekonomik, sosyal ve siyasi alanda daha da yüksek düzeyde yer almaları amacıyla yapılan her türlü çalışmanın artarak devam etmesi temennisinde bulundu.

Bu anlamlı günde açılışını gerçekleştirdikleri serginin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ettiğini de belirten Vali Demirtaş, “Kadınlarımızın kendi yeteneklerinin farkına vararak sahip oldukları bu becerileri geliştirmesi gerçekten sevindirici. Bir şeyler üretmek, el işi aktivitelerinde bulunmak insana terapi olmakla beraber bunu ekonomik gelire dönüştürmek de oldukça önemli. Kadınlarımız bu sayede hem kendi yeteneklerini tanıyor hem de ekonomiye katkı sağlıyorlar.” dedi.

Etkinlik, Valimiz Mahmut Demirtaş’ın sergide yer alan ürünleri incelemesi ve bilgiler almasıyla devam etti.