…
…
…
…
…
…
…
24 Ocak 2020, Cuma Adana, Türkiye

Yarıyıl Tatilinde Çocuklarımızın Kar Sevinci


İl Müdürlüğümüze bağlı Seyhan Çocuk Evleri Sitemizde kalmakta olan çocuklarımızdan  başarı belgesi alanlar, Kuruluşumuz idaresi ve personelimiz refakatinde, 5 Ocak Yetiştirme Yurtları Koruma Derneği sponsorluğunda, yarıyıl tatilinde, Çamlıyayla Tarsus Huzurevi Ek Sosyal Tesisleri’nde kar keyfini yaşadılar. Karın tadını çıkaran çocuklar, doyasıya eğlenerek renkli görüntüler oluşturdular.

Çamlıyayla yaylasında çocuklar birlikte mangalda sucuk ekmek ve sobada kestane pişirdiler. Kartopu oynayıp, kayak yaparak eğlendiler.

5 Ocak Yetiştirme Yurtları Dernek Başkanı Lütfiye Görgün, sosyal sorumluluk kapsamında çocukların çocukluğunu yaşayabilecekleri ortamlarda, hayırsever insanlarımızın destekleriyle dernek faaliyeti olarak çocuklarımızı ödüllendirmek ve birlikte zaman geçirmek istediklerini belirtti ve "Bu çerçevede çocuklarımız Torosların eteklerinde kar sevincini yaşama fırsatı buldular. Onların temel hakları olan yaşama, korunma, gelişim ve yüksek yararını düşünmek biz yetişkinlerin de görevidir. Bu nedenle tüm çocuklarımızın bu tür sosyal ve kültürel etkinliklerden yararlanmalarını sağlamayı amaçlıyoruz" dedi.