…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
11 Kasım 2019, Pazartesi Adana, Türkiye

Yeşil Bir Türkiye için Fidanlar Toprakla Buluştu


“Bugün Fidan Yarın Nefes” sloganıyla Sarıçam ilçesi Gökbuket Mahallesi’nde düzenlenen fidan dikme törenine, Valimiz Mahmut Demirtaş ve Eşi Hanımefendi Beyhan Demirtaş, Adana Milletvekili ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, Adana Milletvekilleri Tamer Dağlı ve Abdullah Doğru, il protokolünün temsilcileri ve vatandaşın yoğun katılımı ile gerçekleşti.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından, gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye bırakmak için başlatılan  “Geleceğe Nefes’’ seferberliği kampanyası kapsamında 11.11.2019 tarihinde, saat 11.11’de, tüm Türkiye ile aynı anda fidanlar, geleceğe nefes olması ümidiyle toprakla buluşturuldu.

Yurt genelinde başlatılan ağaçlandırma seferberliği kapsamında, saat 11.11'de, öğrenciler, sivil toplum örgütleri, kamu kurum ve kuruluşları fidanları dikerek, can sularını verdi. Kampanyanın start almasıyla Adana'da 43 noktada, toplam 205 bin fidan dikimi gerçekleştirildi.

İlimiz merkezinin farklı noktalarında aynı anda gerçekleşen organizasyona, Adana Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz ve İl Müdürlüğümüze bağlı kuruluşlarımızda görev yapmakta olan personellerimiz ile Kuruluşlarımızda kalmakta olan çocuklarımız ve huzurevi sakinlerimiz yoğun katılım sağladı. Kuruluşlarımızdan Kozan ve Karaisalı ilçelerinde yer alanlar da bulundukları ilçede programa katıldılar.

Etkinlikle, gelecek nesillerin çevre bilinciyle yetişmesi ve geleceğe daha yeşil bir Türkiye miras bırakmak hedeflendi.