Vali Yardımcımız
Kerem TÜRKER

 Vali Yardımcısı V.

1986 yılında Eskişehir’de doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Melahat ÜNÜGÜR İlköğretim Okulunda; lise öğrenimini Eskişehir Anadolu Lisesinde tamamladı. 2004 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde lisans eğitimine başladı ve 2008 yılında mezun oldu. 2011 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümünden mezun oldu.

Bir süre Eskişehir Valiliği Özel Kalem Müdürlüğü Basın Bürosunda görev yaptıktan sonra 2012 yılında Kütahya Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünde Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı olarak göreve başladı ve 2015 yılında görevine Eskişehir Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünde devam etti.

2015 yılında Kütahya Valiliğinde Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Balıkesir İli Bandırma İlçesi ve Karabük İli Safranbolu İlçesinde Kaymakam Refikliği stajlarını tamamlamasına müteakip Çavdarhisar, Altıntaş ve Sinanpaşa ilçelerinde Kaymakam Vekili olarak görev yaptı.

2018-2020 Denizli Çardak kaymakamlığı görevinden sonra 15.08.2020 tarihli bakanlık onayı ile Hamur Kaymakamlığına atanmış olup aynı zamanda Ağrı Vali Yardımcısı Vekili olarak görev yapmaktadır.