…
…
…
…
…
…
…
…
…
08 Mayıs 2019, Çarşamba

Minik Kalplerin Yuvası Açıldı


Mika-Der Çocuk Evleri Sitemizin  açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirdik. 

Açılış törenine Vali Sinan GÜNER ve eşi Uzm.Dr. Beyhan GÜNER, Belediye Başkanı Cemal AKIN, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim KAYIŞ, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz Mahmut ŞAHİN,  İl Müdürleri, Mika-Der Yönetim Kurulu Başkanı Nesrin ERCAN ve Yönetim Kurulu üyeleri ile  basın mensupları katıldı.   

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından açılış konuşması Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz. Mahmut ŞAHİN tarafından yapıldı.

Minik Kalplerle El Ele Derneği (MİKA-DER) Yönetim Kurulu Başkanı Nesrin ERCAN törende yaptığı konuşmasında, kuruldukları günden bu yana Türkiye’de Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü bağlı çocuk yuvaları, yetiştirme yurtları, çocuk ve sevgi evlerinde yaşayan tüm çocuklara ulaşabilmek ve yaşam şartlarını iyileştirebilmek üzere çalışmalarını sürdürdüklerini ifade ederek,  destekleriniz için hepinize teşekkür ediyorum." dedi.

Vali GÜNER,  Bizler için çocuklarımızın yüzündeki her tebessüm bu ülkenin bir umududur. Çocuklarımızı umutla beraber geleceğe en güzel şekilde hazırlamanın gayreti içindeyiz. Yaşadığımız çağın ve bugün değişen dünyanın sorunlarıyla mücadele etmek elbette kolay değil. Bu sorunlardan maalesef en fazla yavrularımız etkilenmektedir. Korunmaya muhtaç çocuklarımızın hayata en iyi şekilde hazırlanmaları  için tüm imkanları seferber etmeliyiz.   

Amacı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile eşgüdümlü çalışmalar yapmak üzere yapılandırılan Minik Kalplerle El Ele Derneği (MİKA-DER) korunma ihtiyacı olan çocukların barınma ve  korunma ihtiyaçları, eğitim, spor, müzik, tiyatro ve psikolojik desteklerle onları yarınlara daha iyi koşullarda hazırlamayı ve ülkemizin tüm şehirlerine ulaşabilmeyi kendine ilke edinmiştir.  Mika-Der Çocuk Evleri Sitesi’nin  İlimize kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyor, İlimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Protokol konuşmalarının ardından Vali GÜNER tarafından  Mika-Der Yönetim Kurulu Başkanı Nesrin ERCAN’a Mika-Der Çocuk Evleri Sitesi’nin  hizmete açılması sürecinde göstermiş olduğu tüm katkılarından dolayı Teşekkür Belgesi verildi.

Ardından Vali GÜNER, protokol üyeleri, Mika-Der Yönetim Kurulu Başkanı Nesrin ERCAN ile Yönetim Kurulu üyeleri birlikte Mika-Der Çocuk Evleri Sitesi’nin açılış kurdelesi kesildi. 

Kurdele kesim töreninin ardından Vali GÜNER, protokol üyeleri, Mika-Der Yönetim Kurulu Başkanı Nesrin ERCAN ile Yönetim Kurulu üyeleri birlikte Mika-Der Çocuk Evleri Sitesin’de çocuklarla bir araya gelerek sohbet etti.