…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
15 Temmuz 2019, Pazartesi Burdur, Türkiye

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Dolayısıyla Şehit ve Gazi Aileleri Onuruna Yemek Verildi


15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Dolayısıyla Sayın Valimiz Hasan Şıldak ve eşi Hanımefendi Fatma Nur Şıldak'ın ev sahipliğinde Şehit ve Gazi Aileleri onuruna yemek verildi.

Yemek süresince ailelerle yakından ilgilenen Sayın Valimiz Şıldak ve eşi Hanımefendi , katılımları dolayısıyla bütün davetlilere teşekkür ettiler.

Yemeğin ardından İl Müftü Vekili Yüksel Güzel tarafından dua yapıldı. Dua sonrası Bahçelievler Şehit Sıtkı Kara İlkokulu 4. Sınıf Öğrencisi Beren Çamur "15 Temmuz", Abdi Özeren İmam Hatip Ortaokulu 8. Sınıf Öğrencisi Esma Dalgaç tarafından "30 Kuş" adlı şiirler okundu.

Programın son bölümünde bir konuşma yapan Sayın Valimiz Hasan Şıldak, katılımları ile onurlandıran başta aileler olmak üzere bütün kesimlere gösterdikleri güçlü birlik beraberlik için teşekkür etti.

Sayın Valimiz Hasan Şıldak'ın yaptığı konuşmada; "15 Temmuz, yakın tarihimizin ibretlik bir vak'asıdır ki bizi biz yapan değerlerimizi hatırlatmış, içimizdeki hainlerin ayrışmasını sağlamış ve ülke olarak daha güçlü yolumuza devam etmemizin yolunu açmıştır.” diye konuştu.

Her Türk ailesinin vatanı ve milleti için gözünü kırpmadan evladını feda etmeye hazır olduğunun altını çizerek konuşmasına devam eden Sayın Valimiz Hasan Şıldak; "Bizi ayakta tutan güçlü kılan da budur. Her türlü engeli aşacağız 15 Temmuz gibi bir müdahaleye maruz kalan kaç ülke vardır ki ayakta kalabilsin. Devletimiz her zaman şehit ailelerimizin, gazilerimizin yanında olmaya özen gösteriyor. Bu birliktelik ve güç birliği devam edecek. 15 Temmuz'un 3. yılı İnşallah hepimize daha güçlü bir ruhla bütün zorlukları aşma gücü versin, devletimize güç versin. Allah bir daha böyle acıları ve hüzünleri yaşatmasın." dedi.

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin her zaman şehit ve gazi ailelerinin en sıcak şekilde yanlarında olmaya özen gösterdiğinin belirten Sayın Valimiz Hasan  Şıldak; “Burada bulunan devletimizi oluşturan bütün unsurların, bütün kesimlerin temsilcileri de burada bulunmalarıyla zaten bunu en iyi şekilde ifade ediyorlar. Bu birliktelik bu güç birliği devam edecek”  diyerek katılımları dolayısıyla bütün herkese teşekkür etti.

Göl Polis Dinlenme Tesislerinde düzenlenen yemeğe başta Sayın Valimiz Hasan Şıldak ve eşi Hanıefendi Fatma Nur Şıldak olmak üzere, Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Garnizon Komutanı P.Alb. Hakan Tututcu ve eşi, Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Özkan Gürdoğan, Adalet Komisyonu Başkanı Hacı Süleyman Arslan ve eşi, Baro Başkanı Ramazan Gedik ve eşi, Vali Yardımcısı Ali Nazım Balcıoğlu ve eşi, İl Hukuk İşleri Müdürü Mehmet Polat ve eşi, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal ve eşi, İl Jandarma Komutan V. J. Alb. Mehmet Çelik ve eşi, İl Müdürümüz Hasan Güven ve eşi, İl Genel Meclis Başkanı Murat Akbıyık, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcileri, mahalle muhtarları, il genel meclis üyeleri, kurum müdürleri ve aileler katıldı.