…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
15 Temmuz 2019, Pazartesi Burdur, Türkiye

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Valiliğimiz tarafından etkinlikler düzenledi


Etkinlikler Cumhuriyet Parkında düzenlenen 15 Temmuz Resim ve Fotoğraf Sergisinin açılışı ile başladı. Sergi açılışının ardından Çeltikçi İlçesine bağlı Güvenli Köyü’nde Şehit  Jandarma Komando Er Ali Yıldırım ve 15 Temmuz Şehidi Özel Harekât Polisi Akif Altay’ın aileleri ziyaret edildi. Şehitlerimiz kabirleri başında düzenlenen törende dualarla yâd edildiler.

Güvenli Köyü programının ardından öğle namazı öncesi Ulu Cami’de, aziz Şehitlerimiz için Mevlid-i Şerif okundu, hafta boyunca okunan Hatm-i Şeriflerin duası yapıldı. Namazın ardından ikramda bulunuldu.

Düzenlenen programlara başta Sayın Valimiz Hasan Şıldak olmak üzere, Garnizon Komutanı P.Alb. Hakan Tutucu, Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Özkan Gürdoğan, Adalet Komisyonu Başkanı Hacı Süleyman Arslan, Vali Yardımcısı Ali Nazım Balcıoğlu, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal, İl Jandarma Komutan V. J. Alb. Mehmet Çelik, İl Genel Meclis Başkanı Murat Akbıyık, Tırtıllı Araç Sürücü Eğitim Alay Komutanı Tank Albay Aytaç Tokçalar, İl Müdürümüz Hasan GÜVEN siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcileri, kurum müdürleri, şehit ve gazi aileleri, vatandaşlar katıldı.

Cumhuriyet Parkında İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan fotoğraf ve resim sergisinin açılışı Sayın Valimiz Hasan Şıldak, 15 Temmuz Şehidimiz Akif Altay’ın eşi Gülsüm Altay, oğlu Niyazi Altay ve beraberlerinde yer alan protokol tarafından yapıldı. Açılışın ardından sergiyi gezen Sayın Valimiz Hasan Şıldak, resimlerle ilgili bilgi aldı. 15 Temmuz kanlı darbe girişimi gününe ait fotoğraflarında yer aldığı serginin ardından Güvenli Köyü’ne geçildi.

Çeltikçi İlçemiz Güvenli Köyü'nde devam eden 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programları kapsamında Sayın Valimiz Hasan Şıldak, eşi Hanımefendi Fatma Nur Şıldak ve beraberlerinde yer alan protokol, 1997 yılında şehit olan  J. Kom. Er Ali Yıldırım ve 15 Temmuz gecesi Ankara Gölbaşı Özel Harekât Daire Başkanlığına yapılan hain saldırıda şehit düşen Özel Harekât Polisimiz Akif Altay’ın ailelerini ziyaret ettiler. 

Aile ziyaretlerinin ardından Güvenli Köyü Asri mezarlığında düzenlenen törende 15 Temmuz Şehidimiz Akif Altay ve Şehit J. Komando Er Ali Yıldırım kabirleri başında okunun Kur’an-ı Kerim ve dualarla anıldı.

Sayın Valimiz Hasan Şıldak, Şehitlikte düzenlenen törenin ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada; “15 Temmuz'un pek çok dersler içerdiğini, mesajlar veren önemli bir gün olduğunu” belirtti.

15 Temmuz'u ve 251 şehidimizi hatırladıklarında hüzün, burukluk ve gururu aynı anda hissettiklerini ifade eden Sayın Valimiz Şıldak, "15 Temmuz'da gurur ve onur öyküleri var. Ailelerimize baktığımızda hüznü ve gururu bir arada yaşıyorlar. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne ve Türk Milletine adanmış çocukları, onlar için hep gurur vesilesi olmaya devam edecek. Biz de onlardan güç alıyoruz ve her zaman yanlarında olmayı gayret gösteriyoruz, arzu ediyoruz." diye konuştu.