…
03 Aralık 2019, Salı Çanakkale, Türkiye

İl Müdürümüzün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı


Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda alınan kararla 3 Aralık; Uluslararası Engelliler Günü olarak kabul edilmiştir. Her yıl Aralık ayında düzenlenen etkinliklerle engellilere ilişkin farkındalık oluşturulması amaçlanmaktadır.

Bakanlığımız, engelli vatandaşlarımızın sosyal hayatın içinde refah ve huzurunun sağlanmasına yönelik çalışmalarını sürdürmektedir. Bu doğrultuda hedefimiz engellilerimizin yaşam kalitesinin arttırılması ve erişilebilirliğinin sağlanmasıdır.

Fırsat verildiğinde sporda, sanatta, siyasette, sivil toplum örgütlerinde gösterdikleri üstün başarılarla göğsümüzü kabartan, ne kadar büyük işlere imza atacaklarını ortaya koyan engellilerimizi büyük bir gururla takip etmekteyiz.

Engelli bireylerin yaşadıkları sorunları sadece kendilerinin değil, ailelerinin, çevrenin, toplumun, kısacası tüm insanların ortak sorunu olarak kabul ediyor ve buna göre çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Bu bilinçle; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak iyileştirici her faaliyetin yanında olduğumuzu belirterek 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün farkındalık oluşturmasını diliyor, saygılarımı sunuyorum.

 

Muhammet MERMER

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür V.