…
…
…
…
…
…
26 Kasım 2019, Salı Çanakkale, Türkiye

Kıbrıs Gazilerimize Milli Mücadele Madalya ve Beratı Tevcih Töreni Gerçekleştirildi


Çanakkale Valiliğimiz himayelerinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz koordinesinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti tarafından, Kıbrıs Barış Harekâtı Milli Mücadele Madalya ve Berat’ı Tevcih Töreni Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başlayan Kıbrıs Barış Harekâtı Milli Mücadele Madalya ve Beratı Tevcih töreninde, İl Müdürümüz Muhammet MERMER ve Valimiz Orhan TAVLI gazilerimize hitaben birer konuşma gerçekleştirdi.

Yapılan konuşmaların ardından Valimiz Sayın Orhan TAVLI, 2.Kolordu Komutanı Korgeneral Zekai AKSAKALLI, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Levent Kerim UÇA, Çanakkale Vali Yardımcısı Tahir ŞAHİN, Çanakkale İli Merkez İlçe Belediye Meclis Üyesi Süleyman CANPOLAT, İl Emniyet Müdürü Faruk KARADUMAN,  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz Muhammet MERMER, , Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çanakkale Şubesi Başkanı Necdet ERDİNÇ, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Çanakkale Şube Başkanı Gülşen UZ, Çanakkale Anadolu Şehit Aileleri Derneği Çanakkale Şube Başkanı Sebahat Korkmaz DEMİR tarafından 132 Kıbrıs gazimize Kıbrıs Barış Harekâtı Milli Mücadele Madalya ve Berat’ı takdim edildi.

Kıbrıs Barış Harekâtı Milli Mücadele Madalya ve Beratı Tevcih törenine; Kurum müdürleri, gazilerimiz ve kıymetli aileleri katıldı.

Kıbrıs Barış Harekâtı’na katılarak gazi unvanı kazanan kahraman gazilerimize madalyalarını takdim etmekten dolayı onur duyuyor, vatan mücadelesinde ebediyete göç etmiş tüm şehit ve gazilerimizi minnetle anıyoruz.