İl Müdürümüz
Nesim TANĞLAY

İzmir Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü

1973 yılında Bitlis’te doğan TANĞLAY, Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmetler Yüksekokulu Sosyal Hizmetler Bölümünden 1995 yılında mezun oldu. 2010 yılında Maltepe Üniversitesi Psikoloji bölümü Endüstri ve Örgüt Psikolojisi Yüksek Lisans programını tamamladı. “Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumunda Çalışan Sosyal Hizmet Uzmanlarının Mesleki Motivasyonu ve İş Doyumu”  konulu bitirme tezini hazırladı.

İş hayatına 1995 yılında başladı.  Ankara’da ILO-IPEC Dünya Çalışma Örgütü Sokakta Çalıştırılan Çocuklar Merkezinde 1 yıl Sosyal Hizmet Uzmanı olarak görev yaptı. 1996 yılında Türkiye’de spastik engelli çocuklara hizmet vermek üzere İstanbul’da açılan Metin Sabancı Spastik Çocuklar Merkezi Rehabilitasyon Eğitim ve Üretim Merkezinde on (10) yıl sosyal hizmet uzmanı olarak çalıştı. 2006–2014 yılları arasında  (Mülga) İstanbul İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğünde -İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde İl Müdür Yardımcısı olarak görev alan TANĞLAY,

08 – 15 Ekim 2000 tarihinde Mesleki Değişim Programı /Hannover ALMANYA, 26 Mayıs- 14 Haziran 2003 Engelliler ile ilgili Almanya’daki Sistemi ve Merkezleri inceleme Programı /Hannover ALMANYA, 25 Eylül– 4 Ekim 2006 tarihinde Ailenin Gücü Eğitimi /Amsterdam HOLLANDA, 09- 16 Ekim 2006 tarihinde Personel Değişim Programı /Frankfurt ALMANYA, 3-21   Şubat 2008 tarihinde Genç Liderler Eğitim Programı (Japonya Uluslararası işbirliği Ajansı)  / JAPONYA gibi birçok uluslararası ve ülkesel bazda eğitim ve değişim programlarına katılım sağladı. 2005 yılında 2. Uluslararası CP kongresinde “CP’li Ergenlerde Yatılı Bakım ve Rehabilitasyon” bildirisini sundu.

25 Eylül– 4 Ekim tarihinde Ailenin Gücü Eğitimi programına (Amsterdam/HOLLANDA) katılım sağlamış eğitim sonrası  hazırladığı “AİLEYE DÖNÜŞ ÇOCUK EVİ PROJESİ’’ SHÇEK Genel Müdürlüğü ve Hollanda Sosyal Hizmet Kurumlarından SPIRIT tarafından onaylamış bu model ülkemizde ilk defa İstanbul’da uygulanarak, Ankara ve İzmir illerinde yaygınlaştırılmaya çalışılmıştır.

15 Mayıs 2014 tarihinde İzmir Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür V. olarak göreve başlayan Nesim TANĞLAY, 02 Mart 2015 tarihi itibariyle asaleten atanmıştır. Orta düzeyde İngilizce bilmekte olup evli ve 1 çocuk babasıdır.