…
…
…
…
…
…
23 Mayıs 2020, Cumartesi KASTAMONU

İl Müdürlüğümüz Şehit Yakınlarımızı ve Gazilerimizi Bayramda Yalnız Bırakmadı


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bayram boyunca sosyal izolasyon kurallarına uyarak 35 bin 332 şehit ailesi ve gazinin ziyaret edildiğini söyledi.

Bakanımız Zehra Zümrüt SELÇUK;  “81 İl Müdürlüğü personelimiz, bu bayramda, pandemi kurallarına dikkat ederek 35.332 şehit ailemizi ve gazimizi ziyaret etti; şehitliklerde refakat etti. Bizler, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak kahraman gazilerimizin, gazi ailelerimizin, şehit yakınlarımızın sadece bir gün değil, 365 gün yanında olduğumuzu hep vurguluyoruz. Zira, milletler ancak kahramanlarıyla beraber yaşar. Şehitlerimizin hatıralarına, emanetlerine ve gazilerimize ilelebet sahip çıkacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

Kastamonu İl Müdürlüğümüz de bayramda şehit yakınları ve gazilerimizin yanındaydı. Bu kapsamda Garnizon Komutanı Per. Alb. Gamze AYDOĞDU, İl Müdürümüz Abdullah SAVAŞ ve Türkiye Harp Malülü, Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kastamonu Şube Başkanı Berat SATIOĞLU pandemi kuralları çerçevesinde merkezde bulunan şehit yakınlarımıza ve gazilerimize ziyaretlerde bulundu. Şehit yakınlarımıza ve gazilerimize hal ve hatır sorularak hasbihal edildi. İlçelerde bulunan şehit yakınları ve gaziler İl Müdürümüz ve İl Müdür Yardımcılarımız tarafından aranarak Ramazan Bayramları kutlandı.