…
18 Mart 2020, Çarşamba Kastamonu

İl Müdürümüz Abdullah Savaş’ın “18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin Yıl Dönümü” Mesajı


Çanakkale Zaferimizin 105'inci Yıldönümünü, büyük bir gurur ve heyecanla kutluyor; İstiklal ve İstikbalimiz  için Çanakkale destanını yazan kahramanlarımızı bir kez daha saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.

Çanakkale, tüm olumsuz koşullara rağmen, iman, azim ve vatan sevgisiyle,  gözlerini kırpmadan şehadete yürüyen kahramanların eseri büyük bir destandır.  

Bizlere düşen sorumluluk, Çanakkale ruhunu unutmamak / unutturmamak, Çanakkale Savaşlarındaki heyecanı, azmi, kararlılığı bugün de hissetmek, görevimizi en iyi yapmak için çalışmaktır.  

Çanakkale şehitlerinin torunları olarak, Vatan için şehadete yürüyen kahramanlarımıza layık olabilmek için, çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile mesai mefhumu gözetmeksizin, fedakarca çalışan çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Bundan 105 yıl önce birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde Çanakkale Zaferini kazandığımız gibi, aynı şekilde birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde olmaya devam edeceğiz. Bütün dünya biliyor ki, biz birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde olmaya devam ettiğimiz sürece Allah'ın izniyle, dünyada hiçbir güç karşımızda duramaz.

Bu duygularla, Çanakkale Zaferi’nin 105’inci yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde tüm şehitlerimizi, rahmetle, saygıyla ve minnetle anıyorum.