…
19 Eylül 2020, Cumartesi KASTAMONU

İl Müdürümüz Sayın Abdullah Savaş’ın 19 Eylül Gaziler Günü Münasebetiyle Yayımladığı Kutlama Mesajı


Şehit ve gazilerimiz, büyük fedakârlıkları ile bu toprakları bizlere vatan kılmış, gerektiğinde gözlerini kırpmadan şehadete yürüyerek istiklal ve istikbalimize sahip çıkmıştır.

Bayrak inmesin, ezanlar susmasın diye canını ortaya koyarak mücadele eden gazilerimiz ülkemizin teminatıdır.

Bizi iç ve dış tehditlere rağmen bin yıldır bu topraklarda başımız dik anlımız açık bir şekilde bu günlere getiren, gerektiğinde şehadete yürümekte tereddüt etmeyen, canını hiçe sayarak mücadele eden gazilerimizdir.

Tarihi şan ve şerefle yazan, gittiği her yere adaleti ve merhameti götüren gazi bir milletiz.

Millet olarak gazilerimizin bizlere emanet ettiği aziz vatanımızı aynı inançla korumaya, milli mücadele ruhuyla mesai mefhumu gözetmeksizin daha çok çalışmaya devam edeceğiz.

Gazilerimizin taşıdıkları onura yaraşır bir şekilde hayatlarını devam ettirmeleri için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Kahraman gazilerimiz ve çok kıymetli yakınları için elimizdeki tüm imkânları seferber etmeye devam edeceğiz.

Bu vesile ile tüm şehitlerimize ve ebediyete intikal eden tüm gazilerimize Allah'tan rahmet, aramızda olan gazilerimize ve tüm yakınlarına sağlıklı, mutlu, uzun ömür diliyorum.

Bu duygularla 19 Eylül 1921 tarihinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 'Müşir ve Gazi' unvanı verilişinin yıl dönümünü ve tüm gazilerimizin Gaziler Günü’nü kutluyor; bu toprakları bizlere vatan kılan tüm kahramanlarımıza şükranlarımı sunuyorum.