…
…
…
…
27 Mayıs 2020, Çarşamba KASTAMONU

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon Toplantısı Yapıldı


Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Komisyon Toplantısı; video konferans sistemiyle Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz Başkanlığında gerçekleştirildi.

2020-2021 yılları “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı” kapsamında yapılan toplantıya Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Uzun, Kastamonu Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yurt, İl Müdürümüz Abdullah SAVAŞ ve ilgili Kurum müdürleri katıldı.

Toplantıda, “COVID-19 salgını sürecinde kadına yönelik şiddetle mücadelede alınan tedbirler, uygulamalar ve alınabilecek ilave tedbirler değerlendirildi. Aynı zamanda, daha fazla işbirliğinde ileriye dönük yapılabilecek çalışmalar istişare edildi.

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele koordinasyon planı konusunda İl Müdürlüğümüzün sunumu ile kurum amirlerinin görüş ve önerilerini alan Vali Karadeniz;” Sunumu yapılan eylem planımıza eklenecek hususlar ve önerileri biran evvel uygulamaya geçirmek için çalışmaya başlayalım” şeklinde konuştu.