…
20 Temmuz 2020, Pazartesi KASTAMONU

Kıbrıs Barış Harekatının 46 'ncı yıldönümü vesilesi ile Türkiye Muharip Gaziler Derneğine ziyaret


İl Müdürümüz Sayın Abdullah Savaş, Kıbrıs Barış Harekatının 46 'ncı yıldönümü vesilesi ile Türkiye Muharip Gaziler Derneğini ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Türkiye Muharip Gaziler Derneği Başkan Vekili Hüseyin Mahmutoğlu "20 Temmuz Kıbrıs Barış Harakatının 46' ncı yıl dönümünde Muharip Gaziler Derneğimiz ve Gazilerimizle beraber Şehit Şerife Bacı Anıtına çelenk sunumu ve basın açıklaması yaptık. Biz Gazileri yalnız bırakmayan, herdaim desdekçimiz olan Kastamonu Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz Sayın Abdullah Savaş'a ve Şehit Aileleri Dernek Başkanı Sayın Berat Satıoğlu' na Derneğimiz ve Gaziler adına çok teşekkür ederiz. Derneğimize gelip günümüzü kutlamalarından dolayı ayrıca teşekkür ediyoruz. Tüm Şehitlerimizi ve KKTC bağımsızlığı için Şehit olan arkadaşlarımızı rahmetle anıyor, Gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyoruz" dedi.

Kastamonu Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz Sayın Abdullah Savaş ise "Şehitlik ve Gazilik herkese nasip olmuyor. Kendinizle gurur duyun, biz sizlerle gurur duyuyoruz. Bundan 46 yıl önce yapılan barış harekatının ne kadar önemli olduğu bugün çok daha iyi anlaşılıyor. Allah (c.c.) sizlerden razı olsun.

Bu vesileyle, Kıbrıs Barış Harekatı başta olmak üzere canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, siz kahraman gazilerimize ve sizin nezdinizde tüm gazilerimize sağlık ve mutluluk dolu uzun güzel ömürler diliyorum" dedi…