…
…
…
…
…
…
…
16 Haziran 2019, Pazar

15 Temmuz Münasebetiyle Sayın Valimiz ve İl Protokolü, Bağçeşme Şehitliği ve Polis Şehitliği'ni Ziyaret Etti


15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy ve İl Protokolü Bağçeşme Şehitliği ve Polis Şehitliği'ni ziyaret etti.

Şehitlik Ziyaretine; Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’un yanı sıra Deniz Eğitim Öğretim- Garnizon Komutanı Tümamiral Kadir Yıldız, Kocaeli  Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz, Vali Yardımcıları Suat Yıldız, Dr. Osman Abdullah Günaydın, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Osman Aslan, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bekir Yümnü, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, siyasi parti temsilcileri, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kocaeli Şube Başkanı Nurettin Recep Sağlık, şehit yakınları, gaziler ve gazi yakınları katıldı.

Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy beraberindeki protokol üyeleri ile birlikte Bağçeşme Şehitliği ve Polis Şehitliğini ziyaret ederek, Şehitlerimizin mezarlarına karanfiller bırakmasının ardından Fevziye  Camii İmam Hatibi Faruk Çoban  Kuran-ı Kerim okudu ve sonrasında İl Müftüsü Sinan Cihan’da  şehitlerimiz için dualar etti.
 
Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’un yapmış olduğu açıklamalarında; “Hain darbe girişiminin 3. Yıl dönümü. Bundan üç yıl önce demokrasiye darbe indirmek üzere bir teşebbüs gerçekleştirildi. Bu anlamda demokrasinin vazgeçilmez  unsuru olan milli iradenin ortaya konulduğu özel bir duruşu milletimiz göstermiştir. Darbe teşebbüsü sırasında yaşamını kaybeden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Bu tür olayların yaşanmaması adına toplumun  daha duyarlı bir şekilde bundan sonraki sürece bakmaları gerektiğini  ifade etmek istiyorum.” dedi.