…
02 Ağustos 2016, Salı

15 Temmuz'un Kahraman Kadınları sizleri unutmayacağız!


 15 Temmuz'un Kahraman Kadınları sizleri unutmayacağız!        15 Temmuz 2016 sadece bizim Ülkemiz için değil Dünya için de “güçlü bir lider, vazgeçilmez özgürlük ve istiklal, birlik, beraberlik, başarı ve vatan sevgisi destanının yazıldığı tarih olarak kayda geçti.
Bu destan tarihteki atalarımızın mirasıydı, bizden sonraki neslin yol haritası.
Bu destan büyük bir fedakârlıktı, kim neye sahipse onu ortaya koydu.
Bu destan kadınların analıktan aldıkları gücü evlatlarının şehadetine şahit hatta teşvik edici kıldı.
Bu destan, fesat olanın, ülkemize zarar vermek isteyenlerin hüsranıydı.
Bu destan, büyüyen gelişen ülkemizin insanını görmezden gelenin gördüğü en büyük dersti.
Bu destanı Türk Milleti yazdı, tüm dünya okuyacak…173'ü sivil olmak üzere 237 şehit verdi bu millet, daha da fazlasını vermeye hazırdı.
Çocuklarını komşuya emanet edip, gecenin kör karanlığında, çıplak ayaklarıyla tankın önünde dimdik duran Annelere!
Gelecek kaygısı taşımadan ölümü göze alarak tankın paletlerinin altına yatan Gençlere!
Demokrasi nöbetini canı pahasına tutan, ölüme meydan okuyan tüm Kahramanlara,
Birlik çağrısını yaparken kime seslendiğinin farkında olan Cumhurbaşkanımıza,Şükran ve minnetlerimizle…
 Sadece yüreklerinizle tankların, tüfeklerin üzerine yürüdünüz.Bu Millet nasıl ki geçmişte verilen savaşlarda şehit ya da  gazi olan kahramanlarını unutmadıysa sizleri de unutmayacak. Gelecek nesillere anlatılacak bir kahramanlık destanı yazdınız.Milletimiz sizlerle tüm dünyaya demokrasi dersi verdi. Bu hain kalkışmayı önlemek için meydanlarda, sokaklarda adeta sivil seferberlik ilan etti.Milletimiz kadını, erkeği, yaşlısı , genci ve çocuğu ile  Demokrasisi ve Milli iradesinin yanında durarak  dünyaya gücünü bir kez daha gösterdi. Hain darbe planlarının hiçbir şekilde Türkiye'ye uygulanamayacağını ortaya koydu.
Hain darbecilerin en ağır saldırısını yaptığı Ankara Gölbaşı'nda yer alan Özel Harekat Daire Başkanlığı ve Polis Havacılık Daire Başkanlığı'na yapılan saldırıda 42 polis şehit oldu.
Saldırıda Özel Harekât Merkezi'nde görevli özel harekatçı 6 kadın polis ; Özel harekatçı komiserler Zeynep SAĞIR, Selda GÜNGÖR, Kübra DOĞANAY, Demet SEZEN  ile 1 yıl önce göreve başlayan Cennet YİĞİT ve Gülşah GÜLER  şehit oldu. Hain darbeci teröristlerin karşısına dikilen sivil kadınlarımız Ayşe AYKAÇ ve  Sevgi YEŞİLYURT şehit oldu.Çocuğunu bırakıp göreve  gitti…
Şehit Komiser  Demet SEZEN  3 yaşındaki oğlunu evde bırakıp ; Şehitlik, şahadet en büyük mertebe diyerek  göreve gitti.Milli  kahramanlarımızla aynı vatanın evladı olmaktan gurur duyuyoruz.
Bu vesileyle tüm "Demokrasi Şehit ve Gazilerini" saygı ve minnetle anarken, şehitlerimizin kederli ailelerine bir kez daha başsağlığı , gazilerimize ise acil şifalar diliyoruz.