Mutlu Aile Mutlu Toplum Projesi
Avrupa Birliği Bakanlığı Avrupa Birliği eğitim ve Gençlik Programları Başkanlığı Erasmus+ Programı Ana Eylem Bireylerin Öğrenme Hareketliliği 2016 Yılı Yetişkin Eğitimi Personelinin Hareketliliği Proje Başvuruları kapsamında, Türkiye genelinde yapılan 563 proje müracaatı arasından 22 proje kabul edildi. Kabul edilen 22 proje arasında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde kabul edilen tek proje olma özelliğini taşıyan İl Müdürlüğümüzün hazırladığı 'Mutlu Aile Mutlu Toplum' adlı proje de yer aldı.

25 bin Euro bütçe ayrılan proje kapsamında İl Müdürlüğümüzün 12 personeli İspanya, Almanya ve Hollanda ülkelerinde eğitimlere katıldı.

Bu ülkelere giden personel tarafından duygu yönetimi ve öfke kontrolü alanında aile içi şiddetin engellenmesine yönelik eğitimlere katılım sağlandı. İlimiz düzeyinde broşür, afiş ve pankart basımı yapılarak aile içi şiddeti önleyici ve rehabilite edici eğitim programları düzenlendi. Yaygınlaştırma çalışmaları kapsamında yerel ve ulusal basında proje tanıtımları yapılarak aile içi şiddeti önleme alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarına yönelik eğitimler gerçekleştirildi. Proje 19.02.2018 tarihinde sona ermiştir.