…
…
…
01 Ekim 2020, Perşembe Tokat, Türkiye

Yüreklerde Minnet, Dillerde Vali Baba


Valimiz Sayın Dr. Ozan BALCI, Niksar Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğümüzde koruma ve bakım altında kalmakta olan başarılı çocuklarımızı ödüllendirdi.

Valimiz Sayın Dr. Ozan BALCI, 2020 yılı YKS sınavında başarılı olan ve 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü münasebetiyle düzenlenen resim ve şiir yarışmasında dereceye giren çocuklarımızı makamında ağırlayarak başarılarının devamını diledi.

Tokat’ta göreve başladığından beridir “Kimsesizlerin Kimsesi” olarak her ihtiyaç duyulan yerde garibin gurabanın, engellinin, yaşlının ve kimsesizlerin çaresi olan Valimiz Sayın Dr. Ozan BALCI, geçtiğimiz gün Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğümüzde 20 senedir bakım altında kalan engellimiz Saniye GÖÇER’i ebediyete uğurlarken ön saflarda yerini almıştı.

Valimiz Sayın Dr. Ozan BALCI, dün cenazede bugünde her hangi bir sebeple ailelerinden uzakta devlet korumasında kalmaktayken YKS sınavında başarılı olan çocuklarımızı, devletimizin birliği/bütünlüğünü simgeleyen ve hain darbe girişiminin engellenmesinin yıl dönümü olan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününü en iyi şekilde resmeden ve günün anlam-önemini anlatan şiir yazan çocuklarımızı makamında kabul edip hediyelerini vererek gönüllere taht kurdu.

Vali BALCI, çocuklarımıza “Başarı Uzun Bir Yolculuktur, Asla Bir Varış Noktası Değil” diyerek gelecek planlamalarında bu sözün kendilerine rehber olmasını isterken sözlerinin devamında “Sizler devletimizin korumasında kalırken böyle bir başarıya imza atarak bizleri gururlandırdınız. İnşallah hepinizi eğitimlerinizi tamamladıktan sonra devletimizin önemli makam ve mevkilerinde göreceğiz. Sizlerin başarılar ile devletimiz yükselecektir.  Dualarım hep sizlerle olacak. “dedi.

Program devamında Valimiz Sayın Dr. Ozan BALCI, çocuklarımızın başarılarında önemli payı olan kuruluş çalışanlarına İl Müdürümüz Mahmut ÖZDEMİR ve Kuruluş Müdürümüz Zeynep BAKİ’nin nezdinde teşekkür etti.

Herbir çocuğumuzun ihtiyaçlarına göre alınan hediyeleri takdim eden Valimiz Sayın Dr. Ozan BALCI, çocuklarımızla hatıra fotoğrafı çektirmeyi unutmadı.

Heyecanla hediyelerini açan çocuklarımız, Vali Babamıza teşekkür ediyoruz. Bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmadı, her daim yanımızda oldu. Bizlerde inşallah devletimize olan borcumuzu devletimizin hizmetkarı olarak ödeyeceğiz dedi.