Bakanlar




› Çalışma Bakanları Not: Kronoloji soldan-sağa ve yukarıdan-aşağıya doğrudur.
Sadi IRMAK
07.06.1945 - 05.08.1946
07.08.1946 - 09.09.1947
T. Bekir BALTA
19.09.1947 - 08.06.1948
10.06.1948 - 14.01.1949
R. Şemsettin SİRER
16.01.1949 -22.05.1950
Hasan POLATKAN
22.05.1950 - 14.12.1950
Hulusi KÖYMEN
22.12.1950 - 08.03.1951
Nuri ÖZSAN
09.03.1951 - 10.11.1952
Sadi IRMAK
10.11.1952 - 08.04.1953
Hayrettin ERKMEN
08.04.1953 - 14.05.1954
17.05.1954 -30.11.1955
Mümtaz TARHAN
09.12.1955 - 25.11.1957
Haluk ŞAMAN
12.06.1959 - 27.05.1960
Cahit TALAS
30.05.1960 - 25.08.1960
03.03.1961 - 28.10.1961
Raşit BEŞERLER
06.09.1960 - 05.01.1961
Ahmet TAHTAKILIÇ
05.01.1961 -03.03.1961
Bülent ECEVİT
20.11.1961 - 31.05.1962
25.06.1962 - 02.12.1963
25.12.1963 - 13.02.1965
İ. Sabri ÇAĞLAYANGİL
20.02.1965 -27.11.1965
A. Naili ERDEM
27.11.1965 - 08.12.1968
15.04.1973 - 26.01.1974
Turgut TOKER
15.12.1968 -22.10.1969
Seyfi ÖZTÜRK
03.11.1969 -06.03.1970
06.03.1970 - 26.03.1971
Atilla SAV
26.03.1971 - 12.10.1971
27.10.1971 - 03.12.1971
A. Rıza UZUNER
11.12.1971 - 22.05.1972
25.05.1972 - 10.04.1973
Önder SAV
26.01.1974 - 08.11.1974
Turhan ESENER
18.11.1974 - 31.03.1975
22.09.1980 - 13.12.1983
Ahmet Tevfik PAKSU
31.03.1975 - 11.11.1976
Şevket KAZAN
11.11.1976 - 21.06.1977
Bahir ERSOY
21.06.1977 - 21.07.1977
05.01.1978 - 12.11.1979
Fehmi CUMALIOĞLU
21.07.1977 - 05.01.1978
Cavit ERDEMİR
12.11.1979 - 11.09.1980
› Sosyal Güvenlik Bakanları Not: Kronoloji soldan-sağa ve yukarıdan-aşağıya doğrudur.
M. Sadık ŞİDE
22.09.1980 - 13.12.1983
18.11.1974 - 01.04.1975
A. Mahir ABLUM
01.04.1975 - 16.06.1977
Hayrettin UYSAL
16.06.1977 - 21.07.1977
Turhan KAPANLI
21.07.1977 - 28.10.1977
İlhami ERTEM
12.11.1977 - 05.01.1978
Hilmi İŞGÜZAR
05.01.1978 - 07.06.1979
Salih YILDIZ
23.06.1979 - 12.11.1979
Sümer ORAL
12.11.1979 - 12.09.1980
A. Kurtcebe ALPTEMOÇİN
13.12.1983 - 14.12.1983
› Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanları Not: Kronoloji soldan-sağa ve yukarıdan-aşağıya doğrudur.
Mustafa KALEMLİ
14.12.1983 - 17.10.1986
M. Mükerrem TAŞÇIOĞLU
17.10.1986 - 21.12.1987
Dr. İmren AYKUT
21.12.1987 - 23.06.1991
Metin EMİROĞLU
23.06.1991 - 20.11.1991
Mehmet MOĞULTAY
20.11.1991 - 28.07.1994
Nihat MATKAP
28.07.1994 - 27.03.1995
Prof. Dr. A. Güven GÜRKAN
27.03.1995 - 03.06.1995
Ziya HALİS
19.06.1995 - 06.10.1995
M. Ateş AMİKLİOĞLU
06.10.1995 - 31.10.1995
Mustafa KUL
31.10.1995 - 07.03.1996
Emin KUL
07.03.1996 -28.06.1996
Necati ÇELİK
28.06.1996 - 30.06.1997
Prof. Dr. Nami ÇAĞAN
30.06.1997 - 25.02.1999
Hakan TARTAN
25.02.1999 - 31.05.1999
Yaşar OKUYAN
31.05.1999 - 08.08.2002
Nejat ARSEVEN
07.08.2002 - 18.11.2002
Murat BAŞESGİOĞLU
19.11.2002 - 30.08.2007
Faruk ÇELİK
30.08.2007 - 04.05.2009
07.07.2011 - 28.08.2015
Ömer DİNÇER
04.05.2009 - 07.07.2011
Ahmet ERDEM
28.08.2015 - 24.11.2015
Süleyman SOYLU
24.11.2015 - 01.09.2016
Dr. Mehmet MÜEZZİNOĞLU
01.09.2016 - 20.07.2017
Jülide SARIEROĞLU
20.07.2017 - 10.07.2018
Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet BakanlarıNot: Kronoloji soldan-sağa ve yukarıdan-aşağıya doğrudur.
İmren AYKUT
20.04.1990 - 21.11.1991
25.06.1993 - 27.07.1994
06.07.1999 - 11.01.1999
Güler İLERİ
20.11.1991 - 22.02.1992
Türkan AKYOL
04.03.1992 - 27.07.1994
Önay ALPAGO
27.07.1994 - 27.03.1995
Aysel BAYKAL
27.03.1995 - 05.10.1995
Işılay SAYGIN
05.10.1995 - 23.02.1996
28.06.1996 - 30.06.1997
Abdulkadir ATEŞ
23.02.1996 - 28.06.1996
Mehmet Selim ENSARİOĞLU
30.06.1997 - 06.07.1997
Hasan GEMİCİ
11.01.1999 - 10.07.2002
Melda BAYER
10.07.2002 - 18.11.2002
Güldal AKŞİT
14.03.2003 - 02.06.2005
Nimet BAŞ
02.06.2005 - 01.05.2009
Selma Aliye KAVAF
01.05.2009 - 06.07.2011
› Aile ve Sosyal Politikalar Bakanları Not: Kronoloji soldan-sağa ve yukarıdan-aşağıya doğrudur.
Fatma ŞAHİN
06.07.2011 - 25.12.2013
Ayşenur İSLAM
25.12.2013 - 28.08.2015
Ayşen GÜRCAN
28.08.2015 - 24.11.2015
Sema RAMAZANOĞLU
24.11.2015 - 24.05.2016
Fatma Betül SAYAN KAYA
24.05.2016 - 10.07.2018
› Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanları Not: Kronoloji soldan-sağa ve yukarıdan-aşağıya doğrudur.
Zehra Zümrüt SELÇUK
10.07.2018 - Halen Görevde