26 Ağustos 2019, Pazartesi

26 Ağustos Malazgirt Zaferinin 947. Yıl Dönümü Kutlama MesajıTarihi, adalet ve merhamet uğruna bağlılık ekipleri neticesinde elde etme vesilesiyle zafer kazanıyor. 26 Ağustos Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümünü kutluyorum.

Anadolu'nun kapılarını bizlere açarak, milletimizin varlığına kastedenlere karşı kahramanca mücadele eden büyük komutan Sultan Alparslan'ı ve tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyorum.

26 Ağustos 1071'de Sultan Alparslan ve silahlarının üstün cesaret ve kahramanlıkları, ilim ve irfan geleneğiyle büyük bir medeniyetin temellerini attı. Adalet ve merhametle devletini ihya ve mühendisi Sultan Alparslan bugün dahi tesirini hissettiğimiz yedi iklim, dört kıtada hüküm süren kardeşliğin meşalesini yaklaştı.

Siyasi ve askeri sonuçları, bu zafer, Türk, ve dünyadaki dünya çapında değişen bağlantıları yol açmış, farklı dil, inanç ve kültürlerin, sevgi ve hoşgörüyle bir arada yaşadığı büyük bir medeniyetin işletmesini gerçekleştirmiştir.

Kılıç ve imanla elde ettiğimiz bu zafer adalet arayışı içinde olan onun milleti merhametle kuşatmış, kardeşlik iklimini, barış ve huzuru tesislerinde bulunur. Bu zafer aynı zamanda ümmetin de zaferidir.

Malazgirt ümmetin umuduydu, yıkılmadı!

Çanakkale ve Anadolu ümmetin kalesiydi, düşmedi!

1071 Malazgirt ruhu milletimizin sarsılmaz inancı ve idealleriyle Cumhuriyetimizin kuruluşuna ilham kaynağı oldu. Türkiye, bin yıllık medeniyet birikimiyle 2071 hedeflerine yürüyüşünü sürdürüyor.

Anadolu coğrafyasında kardeşliğimizi bozmaya, birlik ve beraberliğimizi yapmayacağız, onu tercih etmeyi hedefliyor ve tehdit gazi milletimizin azim ve netliğiyla bertaraf orada.

Malazgirt'ten, Çanakkale ve Kurtuluş Savaşından aldığımız ilhamla 15 Temmuzda olduğu gibi her türlü terör tehdidine karşı aynı inancı ve şuuru yaşatarak yapıyoremizi arada olmasını bekliyoruz.

Devlet ve darı olarak daha çok çalışarak, üreterek, kardeşliğimizi yapabiliyoruz, yardımlaşmayı yapıyor, müreffeh bir Türkiye'yi birlikte yapacaksınız.

Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümünü idrak ettiğimizden bu güne sultan Alparslan ve tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle oldum, aziz milletimizi ve kalbi duygularını selamlıyorum.

 

Zehra Zümrüt SELÇUK

 T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürü