…
24 Mart 2019, Pazar Ankara,Türkiye

Bakan Selçuk, Kahramankazan’da Vatandaşlarla Biraraya Geldi


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Kahramankazan’ı ziyaret etti.

“Milli Mücadelenin Önemli Kahramanlarından Satı Kadın'ın Akrabası Olarak Aranızdayım”

Bakan Selçuk’u Kahramankazan'ın Atatürk Mahallesi'nde bulunan TOKİ bloklarında coşkulu bir kalabalık karşıladı. Burada halka hitap eden Selçuk,  Kahramankazan'ın 15 Temmuz'da gösterdiği onurlu duruşuyla demokrasinin ve milli iradenin sarsılmaz kalesi olduğunu bir kez daha ispat ettiğini ifade etti ve 15 Temmuz şehitlerine Allah'tan rahmet, gazilerine acil şifalar diledi.

Annesinin Kahramankazan'ın Fethiye Mahallesi'nden olduğunu belirten Selçuk, şöyle konuştu:

"Milli mücadelenin önemli kahramanlarından Satı Kadın'ın yakını, akrabası olarak aranızdayım. 15 Temmuz gecesinde bu ruh ve inançla Kızılay'da, Genelkurmay Başkanlığı önünde darbeci teröristlere karşı milletimizle birlikte mücadele ettik. O gece tıpkı sizler gibi eşimle, ailemle helalleşerek meydanlara çıktık. Hamdolsun başaramadılar, Allah'ın izniyle bu meydanları dolduran sizin gibi cesur yürekli kardeşlerim olduğu sürece asla başaramayacaklar."

"Sosyal Politikalarda Başarılı Çalışmalara İmza Atıyoruz"

AK Parti'nin demokrasi mücadelesinde Anadolu'nun vicdanı olduğunu dile getiren Selçuk, "Sizlerden aldığımız güçle demokrasimizi güçlendiriyor, ekonomide, ticarette, sosyal politikalarda başarılı çalışmalara imza atıyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

"TeknoHAB, Yeni Nesil Üretim Teknolojilerine Ulaşmada Merkez Olacak"

Bakan Selçuk, Kahramankazan'a yapılan yatırımlara vurgu yaptı ve "Uzay ve Havacılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi içindeki TeknoHAB, ülkemizin yeni nesil üretim teknolojilerine ulaşmada bir merkez olacak. Bu merkez, 6 milyar dolarlık yatırımla gurur kaynağımız olacak. Türkiye'nin kalbi Kahramankazan'da, Kahramankazan'ın kalbi uzayda atacak.", dedi

Bakan Selçuk, programın ardından Fethiye Mahallesini ziyaret ederek, vatandaşlarla sohbet etti.

“Aşkla Çalışıp Hiç Yorulmuyoruz”

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk,  buradan da Satıkadın Mahallesi Ovalılar Sitesine geçti. Burada da bir konuşma yapan Selçuk, millete hizmet için Anadolu'yu karış karış gezdiklerini belirten Selçuk, aşkla çalışıp hiç yorulmadıklarını söyledi.

Kahramankazan'ın kendileri için mücadele şuurunun yanında üretim, çalışma ve kalkınma bakımından da özel bir yere sahip olduğunu vurgulayan Selçuk, ilçeye önemli yatırımlar yapmaya devam edeceğini söyledi.

Programa, 15 Temmuz Gazisi Türkan Güder ile 15 Temmuz Şehidi Ömer Takdemir'in ailesi ve vatandaşlar katıldı.

Bakan Selçuk, programın ardından Kazan Et Kombinası’nda esnafı ziyaret etti.