…
…
…
…
…
…
…
…
30 Haziran 2019, Pazar İstanbul,Türkiye

Bakan Selçuk, 15 Temmuz Şehidinin Oğlunun Sünnet Törenine Katıldı


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde darbeciler tarafından vurularak şehit edilen Mustafa Kaymakçı'nın oğlu Yiğit Eymen Kaymakçı’nın sünnet mevlidine katıldı.

Burhaniye Gençlik Merkezi'nde düzenlenen mevlitte Bakan Selçuk, 3 yaşındaki Yiğit ile yakından ilgilendi.

Bakan Selçuk’a Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ile 15 Temmuz Derneği Başkanı Tarık Şebik de eşlik etti.

Bakan Selçuk, tören sonunda da şehidin oğlu Yiğit Eymen'e hediye verdi.

Bakan Selçuk, Bakanlık Personeli Ataşehir Sosyal Hizmetler Müdürü Demet Veli ve Ahmet Fatih Kılıç Çiftinin Şahidi Oldu

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Bakanlık personeli Ataşehir Sosyal Hizmetler Müdürü Demet Veli ve Ahmet Fatih Kılıç çiftinin nikah törenine katıldı.

Bakan Selçuk,  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile birlikte çiftin nikah şahitliğini yaptı.

Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki törende çiftin nikahını Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen kıydı. 

Törende evlilik cüzdanını Bakanlık Personeli Demet Veli'ye takdim eden Selçuk, "Burada güzel bir ailenin temelini atmış bulunuyoruz. Aile toplumumuzun mayası, geleceği. Gözaydını nesilleriniz olur inşallah. Cumhurbaşkanımızın tavsiyesine uyarsınız. Üç değil, dört çocuğunuz olur, diyorum. Ailelerimizin büyümesi lazım. Nesillerimizin büyümesi lazım. Milli ve manevi değerlerle devam eden ailelerimizin büyümesi lazım. Allah mesut bahtiyar etsin." ifadelerini kullandı.

Soylu da genç çifte mutluluklar dileyerek "Hepimizin duası sizinle. Kutlu bir yolculuğa çıkıyorsunuz. Hazreti Mevlana evliliği Hazreti Peygamber'in yolu olarak tarif ediyor. Bu yolda inşallah birbirinizi çok seveceksiniz. Bizim size ufak bir tavsiyemiz var. Birbirinizi sevdiğiniz kadar sizi bugünlere getiren, büyüten, dualarıyla sizi muhafaza etmek isteyen anne ve babalarınızı birbirinizden biraz daha fazla sevin. Sevin ki aileniz hem bereket hem de muhabbet dolsun." dedi.