…
…
…
20 Haziran 2019, Perşembe İstanbul,Türkiye

Bakan Selçuk: “Çalışma Koşullarını İyileştirmeye Çalışıyoruz”


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, İstanbul’un Silivri ilçesinde fabrika ve hastane ziyareti gerçekleştirdi.

“Biz Türkiye'yi Sizlerin Çalışmasıyla, Gayretiyle Büyütüyoruz”

Bakan Selçuk önce Çağ Kabara Fabrikası'nı ziyaret etti. Selçuk’u fabrikanın Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kocabaş ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Hakan Kocabaş fabrika hakkında Selçuk'a bilgi verdi. Fabrika çalışanlarını ziyaret Bakan Selçuk, ürünlerin paketlenmesinde bir çalışana yardım etti.

Burada konuşma yapan Selçuk, "Silivri'deyiz, işçi kardeşlerimizle, alnın teriyle helal kazanç kazanan sizlerle beraber buradayız. Biz Türkiye'yi sizlerin çalışmasıyla, gayretiyle büyütüyoruz. İşçisiyle emekçisiyle devletimizle beraber ülkemizi daha da güzel noktalara taşıyacağız. İşçi kardeşlerimizin daha verimli çalışmaları ve daha mutlu bir yaşam sürmeleri için hem çalışma koşullarını hem de şartlarını iyileştirmeye çalışıyoruz." dedi.

“Son 17 Yılda 9 Milyonu Aşkın İstihdam Sağladık”

İstihdam ve teşvik paketlerine değinen Bakan Selçuk, "Son 17 yılda 9 milyonu aşkın istihdam sağladık. Son 17 yılda ülkemiz 3,5 kat büyüdü. Bu sizlerin de gayret ve emekleriyle oldu. O yüzden her birinize çok teşekkür etmek istiyorum. Burada dünyada ikinci kabarafabrikasında sizlerle beraberiz. Sizler sayesinde bu fabrika dünyada ihracat yapan bir firma ve bu sizlerin desteğiyle oluyor." diye konuştu. 

Bakan Selçuk, Türkiye'nin işçisi, işvereni, sivil toplum kuruluşları ve devletle beraber 2023 hedeflerine doğru hızlıca ilerlediğini de vurguladı.

Ziyarete, Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, AK Parti Silivri İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu da katıldı.

Bakan Selçuk Hastane ve Pazar Esnafını Ziyaret Etti

Silivri ziyaretleri kapsamında Selçuk, Silivri Devlet Hastanesini ziyaret etti. Bakan Selçuk’u Başhekim Uzman Doktor Veli Beyoğlu karşıladı. Selçuk, poliklinik önünde bekleyen hastalarla sohbet edip "geçmiş olsun" dileğinde bulundu. Muayene olmak için hastaneye gelen bebekli hastalarla da ilgilenen Bakan Selçuk, hastalara karanfil dağıttı.

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, daha sonra Silivri Pazar Yeri'nde esnaf ziyaretinde bulundu. Alışveriş yapan vatandaşlarla sohbet eden Selçuk, pazardan meyve satın aldı.