…
…
…
07 Ocak 2019, Pazartesi Ankara, Türkiye

Bakan Selçuk, ILO Türkiye Temsilcisi ve Beraberindeki Heyeti Kabul Etti


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Türkiye Temsilcisi Numan Özcan ile beraberindeki heyeti kabul etti.

Bakanlıkta gerçekleşen kabulde, ortaklaşa yürütülen ve yürütülecek olan ILO ve AB projeleri değerlendirildi.

ILO Türkiye Temsilcisi Numan Özcan, Bakan Selçuk’u Sosyal Diyalogun Geliştirilmesi Kapanış Konferansı’na davet ederek, konferansta en iyi sosyal diyalog yapan şirketlere ödül verileceğini belirtti.

Zehra Zümrüt Selçuk, bakanlık olarak çocuk işçiliği ile mücadeleye büyük önem verdiklerini belirterek “Çocuk İşçiliği ile mücadeleyi Sayın Emine Erdoğan hanımefendi öncülüğünde gerçekleştirdiğimiz ‘Gönül Elçileri Çocuk İşçiliği ile Mücadele’ programı kapsamına aldık. Program kapsamında 81 ilimizde çocuklarımıza sahip çıkıyoruz. İl bazında etkin çalışılıyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Toplantıya, Bakan Yardımcısı Ahmet Erden, SGK Başkanı Mehmet Selim Bağlı, Uluslararası İşgücü Genel Müdürü Sadettin Akyıl, Yurtdışı İşçi Hizmetleri Genel Müdürü Oğuz Tuncay’ın yanı sıra ILO Program Sorumlusu Özge Berber Agtaş, Program Yöneticileri Nejat Kocabey, Fatma Gelir Ünal ve Soner Kamber katıldı.