…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
25 Ekim 2018, Perşembe Tokat, Türkiye

Bakan Selçuk, Tokat'ta Temaslarda Bulundu


Tokat’taki temaslarına Valilik ile başlayan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, şeref defterini imzaladı, Vali Ömer Toraman’dan bilgi aldı. 

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Organize Sanayi Sitesi'nde çalışanlarının yüzde 48’i kadın olan bir tekstil fabrikasını gezdi, işçilerle tek tek sohbet etti.  Fabrika sahibinden bilgi alan Bakan Selçuk, dikiş makinesinde pantolon dikti, işçilerle birlikte yemek yedi.

Bakan Şelçuk daha sonra Zile Huzurevi Yaşlı ve Bakım Rehabilitasyon Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdi. 

Tören alanında huzurevi sakinleriyle tek tek ilgilenerek sohbet eden Bakan Selçuk, yaşlıların taleplerini karşılamak için ihtiyaç durumuna göre yeni huzurevleri açmaya devam ettiklerini belirtti. 

Bakan Selçuk,"Bakanlığımıza bağlı 14 bin 492 kapasiteli 146 huzur evimiz mevcut. Aynı zamanda Türkiye genelinde hizmet veren 10 bin 847 kapasiteli 190 tanede özel huzur evimiz var. Yine bakanlığımız tarafından başlatılan yaşlı yaşam evleri projesiyle de yaşlılarımızın apartman dairelerinde değil 3-5 kişilik, eşleri ile birlikte kalabilecekleri ev ortamları oluşturuyoruz. Kıymetli büyüklerim azim ve kararlılık içinde 2023 hedeflerine yürüyen Türkiye'nin hedeflerine ulaşmasında büyüklerimizin sizlerin önemli bir rolü var. Sizlerin desteği ve dualarıyla her sorunun üstesinden gelmeye devam edeceğiz. Milletimizle birlikte daha çok çalışarak daha çok üreterek sosyal yardım ve hizmetlerimizdeki kaliteyi artırarak toplum refahını artırmaya devam edeceğiz" dedi.

Bakan Selçuk, Turhal Engelsiz Yaşam Merkezi’nde de çiçeklerle karşılandı. Engellilerle tek tek sohbet eden Bakan Selçuk daha sonra Tokat kent merkezine geçerek Taşhan esnafıyla bir araya geldi. 

AK Parti İl Başkanı Metin Polat'ın makamında partililerle de bir araya gelen Bakan Selçuk, daha sonra Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu'nu ziyaret etti.

Tokat Belediyesi Behzat Hanımeli Kültür Merkezi'ni gezen Bakan Selçuk, kursiyerler tarafından hazırlanan resim sergisinin açılışını yaptı. Bakan Selçuk, oyun alanındaki çocuklarla yakından ilgilendi. 

Bakan Selçuk, son olarak Diyarbakır’da şehit olan Mehmet Gözüdok’un Tokat’ta yaşayan ailesine ziyarette bulundu, şehidin 3 çocuğu ile yakından ilgilendi.