…
…
…
…
09 Ekim 2018, Salı Ankara, Türkiye

Bakan Selçuk ve Soylu, Batman’da Şehit Olan Uzman Çavuş Özgür Can’ın Babaevini Ziyaret Etti


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile birlikte, Batman’da 27 yaşında şehit olan Uzman Çavuş Özgür Can İnce’nin ailesini ziyaret etti. 

Bakanlar Selçuk ve Soylu, şehidimizin Ankara’daki babaevi önüne kurulan taziye çadırına giderek baba Ömer İnce’ye başsağlığı dileklerini ilettiler. 

Şehidimizin annesi Sündüz İnce, oğlunun Kurban Bayramı’nda yanında olduğunu ve kendisini hiçbir zaman üzmediğini belirterek “Çocuğuma dua edeceğim, bende onu üzmeyeceğim. Benim yavrum ölmedi, Allah onu benden çok seviyormuş. Dik duracağım, ağlamayacağım” dedi. 

Oğlunun anneannesinin ölüm yıldönümünde şehit olduğunu söyleyen anne Sündüz İnce duygularını, “Çocuğum seccade istemişti benden, göreve giderken yanına koymayı unutmuşum içimde kaldı” sözleriyle dile getirdi. 

BAKAN SELÇUK, ŞEHİDİN KARDEŞİ AYHAN İLE YAKINDAN İLGİLENDİ

Bakan Selçuk, şehidimizin askeri okula gitmek isteyen erkek kardeşi Ayhan İnce ile yakından ilgilendi, her türlü ihtiyacında yanında olacağını belirtti.

BAKAN SELÇUK: ŞEHİTLERİMİZİN KANI YERDE KALMAYACAK

Şehidimizin annesinin yanından bir an bile ayrılmayan Bakan Selçuk, “Cumhurbaşkanımız söz verdi, şehidimizin, şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak” dedi. 

ŞEHİDİN İSMİ OKULUNDA VE EVİNİN BULUNDUĞU CADDEDE YAŞAYACAK

Bakan Selçuk, şehidin isminin okuduğu Sincan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve evinin olduğu caddeye verileceğini belirti. 

Bakan Selçuk, her zaman yanında olacaklarını belirterek şehidimizin annesine, “81 milyon yanınızda. Kapımız size her zaman açık, biz kocaman büyük bir aile olacağız” açıklamasını yaptı.

Bakan Selçuk, oğlunun fotoğrafını bir an bile elinden düşürmeyen anne Sündüz İnce’ye Türk Bayrağı ve Kur’an-ı Kerim hediye etti. Anne İnce, emanetleri öperek teslim aldı. 

Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdür Vekili Selim Çelenk'in de eşlik ettiği ziyaret, şehidimizin ruhuna okunan dualarla sonlandı.