…
…
…
…
…
…
21 Aralık 2018, Cuma Antalya, Türkiye

Bakan Selçuk Yaşlılarla Bocce Oynadı, Şampiyon Çınarlara Ödül Verdi


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Antalya Belek’te düzenlenen “60 yaş üstü Yetişkin Gençler Türkiye Bocce Finali”ne katıldı. Bakan Selçuk, şampiyona sonrası finalistlerle bocce oynadı, dereceye girenlere ödüllerini verdi.

Zehra Zümrüt Selçuk ödül töreni öncesi yaptığı konuşmada, bakanlık olarak yaşlılara verdikleri önemi vurguladı. Yaşlılığı, topluma yön veren, geleceğe ve geleceğin nesline ışık tutacak bir meşale olarak gördüklerini ifade eden Bakan Selçuk, bir toplumun hafızası olarak geleneklerini, milli ve manevi değerlerini kuşaktan kuşağa aktaran yaşlıların karşılaştığı sorunların en aza indirilmesini asli görevleri olarak gördüklerini ifade etti.

“396 HUZUREVİ VE BAKIM MERKEZİMİZDE 26 BİNİ AŞKIN ÇINARIMIZI MİSAFİR EDİYORUZ”

 Sosyal hayattan, temel yaşam koşullarına, emekli aylıkları ve sosyal güvenceden, evde bakım hizmetlerine kadar, birçok alanda yaşlıların yaşam standartlarını yükseltmeye çalıştıklarını belirten Bakan Selçuk, “Bu kapsamda 146 ‘sı Bakanlığımıza, 250’si diğer kurum ve kuruluşlara bağlı 396 Huzurevi ve Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde 26 bini aşkın yaşlılarımızı, siz çınarlarımızı misafir etmeye gayret ediyoruz” dedi.

Bocce Şampiyonası'nda birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Bakan Selçuk, "Geçmişle gelecek arasında manevi bir bağ olduğuna inanıyoruz. Bu sebeple büyüklerimize olan muhabbetimiz, davranışlarımız, verdiğimiz değerin gelecekte bizlere gösterilecek saygının, hürmetin ve merhametin belirleyicisi olacağına inanıyoruz. Şüphesiz sizlerden öğreneceğimiz çok şey var. Bu karşılıklı öğrenme sadece gençken olmuyor, yaşlıyken de yaşamın her anında bizler karşılıklı olarak birbirimizden çok şey öğreniyoruz. Sizler dualarınızla varlığınızla bize vereceğiniz nasihatla sizler bizlere dersler çıkarttınız. Öğretmenlerimiz destekçilerimizsiniz."  açıklamasını yaptı.

“AKTİF YAŞLANMA İÇİN TÜM İMKANLARIMIZI SEFERBER EDİYORUZ” 

Bakanlık bünyesinde uygulanan Yaşlı Destek Programı (YADES) kapsamında da büyükşehir belediyelerinin yaşlılara yönelik evde bakım projelerini desteklediklerini aktaran ve akitf yaşlanma için tüm imkanları seferber ettiklerini dile getiren Bakan Selçuk, sözlerine şöyle devam etti:

“SİZLER BİZİM GELECEĞİMİZİN İNŞAALARISINIZ” 

 “Sizler geleceğimizin inşacılarısınız. Sizleri mimarlar öğretmenler olarak görüyoruz. Bunu yaparken de sosyal, kültür ve çeşitli faaliyetlerle birlikte yaşamınızın bu evresinde daha zevkli yaşamanızı istiyoruz. Geçmişe yapılan yatırımın geleceğe bir kazanım olduğu bilinciyle aktif yaşlanma konusu için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz”

Düzenlenen Bocce etkinliğinin Türkiye’de ve dünyada ilk ve tek olduğuna dikkati çeken Selçuk, “Bu anlamda bu gurur sizlerin diyorum. Sizler sayesinde bu turnuva bu hale geldi” diye konuştu. 

Yaşlıların topluma yön veren, geleceğe ve geleceğin nesline ışık tutacak olan bir meşale olduğunu vurgulayan Bakan Selçuk, dinamik, yetenekli, her anlamda genç yetişkinlerle bocce finalinde yarışanları tebrik ederek, Türkiye'yi daha güzel, müreffeh bir şekilde geleceğe, ileriye taşıyacaklarını kaydetti.

BAKAN SELÇUK BOCCE OYNADI, FİNALİSTLERE ÖDÜL VERDİ

 Final müsabakalarında finalistlerle birlikte bocce oynayan Bakan Selçuk, şampiyonada dereceye giren sporculara ödüllerini takdim etti.

Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve eşi Sevim Karaloğlu’nun da eşlik ettiği şampiyonada 29 ı̇lden 38 huzurevı̇ ve 2 gazı̇ takımı olmak üzere toplam 42 takım yer aldı.