…
…
…
28 Eylül 2018, Cuma Ankara, Türkiye

Bakan Selçuk’tan Afrin Şehidinin Ailesine ve 15 Temmuz Gazisine Taziye Ziyareti


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Ankara’da Afrin şehidinin ailesini ve 5 yaşındaki oğlu vefat eden 15 Temmuz gazisini ziyaret etti, onları yalnız bırakmadı.

BAKAN SELÇUK, AFRİN’DE ŞEHİT OLAN ÜSTEĞMEN OĞUZ KAĞAN USTA’NIN AİLESİNE TAZİYE ZİYARETİNDE BULUNDU

Bakan Selçuk, ilk olarak Afrin’de Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan Üsteğmen Oğuz Kağan Usta’nın ebeveyni Sevim ve Canpolat Usta'yı ziyaret etti. Bakan Selçuk’a ziyaretinde Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdür Vekili Selim Çelenk eşlik etti.

Emekli astsubay olan baba Canpolat Usta, oğlunun rüyasında şehit olduğunu gördüğünü “Biz Oğuz’un nasıl şehit olacağını yaşadık ve gördük. Bir rüya görüyor, ağabeyiyle yazışıyor.” sözleriyle anlattı.

Baba Canpolat Usta, oğlu şehit olduğu sırada namaz kıldığını söyledi ve duygularını “Namaz kıldım sonra pencereden aşağıya doğru baktım. Dedim ki; ambulans ne zaman gelecek? 15 dakika içinde ambulans geldi. Albay, “Oğlunuz şehit oldu” dedi. Ağzımdan hiçbir kelime çıkmadı” sözleriyle dile getirdi.

Şehidin ailesine “Acılarınızı biz de yaşıyoruz, paylaşıyoruz” diyen Bakan Selçuk, her zaman yanında olacaklarını belirtti.

Okunan duaların ardından şehidin hacca giden annesi Sevim ve babası Canpolat Usta, Bakan Selçuk’a zemzem ve hurma ikram etti.

Bakan Selçuk, oyuncak hediye ettiği şehidin 3.5 yaşındaki kızı Miray Nil ile de görüntülü konuşma gerçekleştirdi. Şehidin annesi Sevim Usta’nın torunu Miray için anı defterine yazı yazması isteğini de yerine getiren Bakan Selçuk, küçük Miray’a hatıra olarak bir yazı kaleme aldı.

BAKAN SELÇUK, 5 YAŞINDAKİ OĞLUNU KAYBEDEN 15 TEMMUZ GAZİSİNE TAZİYE ZİYARETİNDE BULUNDU

Şehit ailesine Türk bayrağı ve Kur’an-ı Kerim hediye eden Bakan Selçuk, 15 Temmuz Gazisi Süleyman Çetin'i ve ailesini de ziyaret etti.

5 yaşındaki oğlu Eren’i kaybeden gazi Süleyman ve Elif Çetin, Bakan Selçuk’a “Acımıza ortak oldunuz Allah sizden razı olsun” dedi.

Ziyaret, küçük Eren’in ruhuna dua okunmasıyla sonlandı.