…
20 Aralık 2018, Perşembe

Sosyal Güvenlik Kurumu Personeline CİMER Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğince Bakanlığımız Bağlı Kuruluşlarından Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Merkez Teşkilatı ve Ankara Taşra Teşkilatı personeline CİMER başvuru sistemi ile ilgili SGK Erdoğan Özen Konferans Salonunda bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Eğitimde Cumhurbaşkanlığı kurum koordinatörlerinden Serap DOĞAN ÖZGÜN sistem üzerinde gelen başvurular ile ilgili bilgi verdi. Serap DOĞAN ÖZGÜN vatandaşların istek, şikâyet, görüş, öneri, ihbar ve bilgi edinme taleplerine süresi içerisinde bilgi verilmesi gerektiğini, Cumhurbaşkanımız için vatandaş taleplerinin önemli olduğunu aktardı.

Bakanlık Koordinatörleri ise 4982 Bilgi edinme kanunu ve 3071 sayılı dilekçe kanunu hakkında katılımcılara bilgi verdi. Sistem üzerinden gelen başvuruların sevk, iade ve başvuruların kurumsallık açısından nasıl cevaplanacağı ve hangi yolların izleneceği anlatıldı. Ayrıca CİMER kullanıcılarının sistemle ilgili sorularına da cevap verildi. Vatandaşın şikâyet ve ihbar gibi başvurularında ise gizliliğe riayet edilmesi gerektiği vurgulandı.