…
…
…
…
…
…
30 Ekim 2019, Çarşamba Bursa/Türkiye

Kıbrıs Gazilerimize Yönelik İznik-Bursa Gezisi Gerçekleştirilmiştir


Sayın Valimiz Erdoğan BEKTAŞ’ın talimatları ve destekleri, İl Müdürlüğümüzün organize ve koordinesiyle ilimiz Kozlu, Kilimli ve Merkez ilçelerinde ikamet etmekte olan Kıbrıs Gazilerimize yönelik 22-23.10.2019 tarihleri arasında Bursa iline Kültür Gezisi düzenlenmiştir.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz Kemal GÜMRÜKÇÜ, İl Müdür Yardımcımız Gülüzar YILMAZ, Şehit Yakınları ve Gazi Hizmetleri Şube Müdürü Evren ERKADAM ve Hatice YILDIRIM refakatinde gerçekleştirilen geziye Kıbrıs Gazilerimiz ve eşlerinden oluşan 50 kişilik bir grup katılmıştır. Gerçekleştirilen gezi programı ile Bursa’nın tarihi, kültürel ve manevi değerlerini Kıbrıs gazilerimize aktarmak amaçlanmıştır.


22.10.2019 Salı günü saat 08.30 ‘da Zonguldak Valiliği önünden geziye katılacak olan ailelerimizin alınmasıyla Bursa’ya gitmek üzere yola çıkılmıştır. Aynı gün öğlen saat 12.30 gibi İznik’e varılmış olup, öğlen yemeği yenilmiştir. Yemeğin ardından İznik Ayasofya Camii’nde öğlen namazı kılınarak Cami’nin tarihi geçmişi grubumuza eşlik eden rehberce ailelerimize anlatılmıştır. Ardından Bursa’ya varılarak Çekirge bölgesinde yer alan Kervansaray Otele girişlerimiz yapılmış, ailelerimiz otelde serbest zaman geçirerek tarihi termal tesislerinden faydalanmışlardır.

23.10.2019 Çarşamba günü sabah kahvaltısı ile birlikte saat 09.30’da otelden çıkışlarımız yapıldıktan sonra Bursa kültür turuna başlanmıştır. Rehber eşliğinde, Karagöz Hacivat Müzesi, Osman Gazi ve Orhan Gazi Türbeleri, Yeşil Cami, Üftade Hazretlerinin türbesi, ‘Panorama 1326 Bursa’ Fetih Müzesi ve Bursa Ulu Cami gezilmiştir. Tarihi Bursa Ulu Cami’de ailelerimiz ile kılınan öğlen namazı sonrasında öğlen yemeği molası verilmiş, ardından ailelere alış veriş yapabilmeleri için serbest zaman tanınmıştır. İkindi namazının da Bursa Ulu Cami’de kılınması sonrasında Zonguldak’a dönmek üzere yola çıkılmıştır. Dönüş yolunda önceden ayarlanmış bir tesiste akşam yemeği molası verilmiştir. Saat 23.00’da Zonguldak’a varılmış olup, araç sıkıntısı olan gazilerimizin kurum araçlarımızla evlerine ulaşımları sağlanmıştır.